Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Aglaonema 'Black Marron'

Cena: 149,00 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-B-11-04695-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Black Marron'

Olśniewająca odmiana aglonemy o burgundowych, połyskujących liściach i zmiennym nasyceniu barw. Ta unikatowa aglonema tworzy zwarte i harmonijne rozety o głębokiej królewskiej kolorystyce.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Black Marron' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglaonema 'Black Marron' jest jedną z piękniejszych rzadko spotykanych na rynku odmian. Uwagę przyciąga magnetyzującym, wiśniowym ubarwieniem. Głębokie bordowe kolory widoczne są na starszych w pełni dojrzałych liściach i stanowią wspaniałe tło dla młodych, które są jaskrawe i wzbogacone o kontrastową ornamentykę. Ich wyrazista czerwień stanowi piękne uwieńczenie symetrycznych rozet liści tworzących bogate, harmonijne kępy. Brzegi liści zdobione subtelnym, rozproszonym marginesem również zmieniają swój kolor. Na młodych liściach są najpierw żółte, potem wraz z dojrzewaniem stają się limonkowe, aż do ciemnej zieleni w końcowym stadium rozwoju. Migoczące kontrasty stanowią wspaniałą oprawę dostojnej sylwetki odmiany 'Black Marron' na każdym etapie tej barwnej metamorfozy, a dodatkowego smaczku dodaje jej połysk skórzastych liści. Należy zwrócić uwagę, że jak u każdej odmiany aglonemy, ubarwienie zależy ściśle od warunków. Najpiękniejsze kolory uzyskujemy uprawiając roślinę w dobrze oświetlonym miejscu osłoniętym od ostrych promieni słonecznych. 

Aglaonema 'Black Marron' - walory:

  • głęboka burgundowa kolorystyka
  • skórzaste, symetryczne liście
  • subtelne kontrastowe marginesy na blaszkach liściowych
  • zmienność nasycenia barw wraz z rozwojem liści
  • łatwa w uprawie
  • nowość na rynku

Aglaonema 'Black Marron' - pielęgnacja (uprawa):

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Black Marron'

Aglaonema 'Black Marron'

Olśniewająca odmiana aglonemy o burgundowych, połyskujących liściach i zmiennym nasyceniu barw. Ta unikatowa aglonema tworzy zwarte i harmonijne rozety o głębokiej królewskiej kolorystyce.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg