Aporocactus flagelliformis Ogon Szczura

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-15-01842-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aporocactus flagelliformis Ogon Szczura

Kaktus zwany Szczurzym Ogonem o zwisających, smukłych pędach i niezwykle pięknych, szkarłatno-różowych kwiatach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Disocactus flagelliformis -"Szczurzy Ogon"

Aporocactus flagelliformis w naturze porasta suche lasy południowo-wschodniego Meksyku. Jest jednym z najwcześniej uprawianych i najbardziej popularnych kaktusów poza miejscem naturalnego występowania. W naturze porasta drzewa jako epifit, ukorzeniając się w szczelinach kory i zwieszając z konarów lub wspina się po skałach, przytwierdzając do podłoża za pomocą korzeni czepnych, wyrastających z pędów. U uprawie domowej jest umieszczany zwykle w podwieszanych pojemnikach lub na postumentach, tworząc widowiskowy, kaskadowy pokrój. Młode rośliny mają początkowo wyprostowane i pojedyncze pędy, które z czasem silnie się rozgałęziają i przewieszają przez brzegi pojemników. Pędy docelowo mogą dorastać do 150 cm długości. Są one smukłe, cylindryczne, mają ok. 2 cm średnicy i posiadają 7-12 żeber, które miejscowo pokryte są zebranymi w pęczki, kłującymi, igiełkowatymi włoskami. Aporocactus flagelliformis uznawany jest za jeden z łatwiejszych kaktusów w uprawie domowej, a przy tym jest wyjątkowo dekoracyjny. Wiosną, kiedy długie pędy obficie pokrywają się cudownymi kwiatami staje się zjawiskowo piękny. Kwiaty są długie, lejkowate, wielopłatkowe, podobne nieco do kwiatów szlumbergery. Mają szkarłatno-różową barwę i błyszczącą powierzchnię płatków. Roślina ta otrzymała prestiżową nagrodę Award of Garden Merit, przyznawaną przez Royal Horticultural Society.

Walory Aporocactusa flagelliformis:

  • efektowny, przewieszający się pokrój
  • długie pędy pokryte kłującymi włoskami
  • przepiękne, szkarłatno-różowe kwiaty
  • obfite kwitnienie
  • jeden z łatwiejszych kaktusów w uprawie

Wymagania Aporocactusaflagelliformi:

Aporocactusa flagelliformis preferuje stanowiska dobre oświetlone przefiltrowanym światłem. Najlepszym stanowiskiem będzie okno wschodnie lub zachodnie oraz jego najbliższe okolice. Podłoże powinno być przepuszczalne i żyzne o odczynie lekko kwaśnym. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, podlewać należy dopiero po przeschnięciu jego górnej warstwy. Z uwagi na kłujące części rośliny, które wbijają się tkaniny i skórę, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinno się wykonywać w rękawiczkach. Dobrze znosi przycinanie i taki zabieg można wykonać w celu rozkrzewiania się pędów. Najlepiej przycinać pędy, które są po kwitnieniu. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aporocactus flagelliformis Ogon Szczura"

Prawdziwa piękność

Kamil O 2021-04-22

Zamawiając tego kaktusa obawiałam się, że trafi do mnie połamany, z urwanymi pędami, ale nic takiego nie miało miejsca. Paczka została zapakowana wzorowo, roślina zabezpieczona grubą warstwą gąbki oraz pianki, dzięki czemu dotarła do mnie w całości i jestem nią oczerowana! :) Kaktus jest naprawdę piękny i wyrośnięty, pędy efektownymi kaskadami zwieszają się poza doniczkę. Polecam tym, ktorzy wciąż się wahają! :)

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aporocactus flagelliformis Ogon Szczura

Aporocactus flagelliformis Ogon Szczura

Kaktus zwany Szczurzym Ogonem o zwisających, smukłych pędach i niezwykle pięknych, szkarłatno-różowych kwiatach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty