Brachystelma shrirangii

2-B-12-03174-NA-K2

Nowy produkt

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Brachystelma shrirangii

Unikatowy, bulwiasty sukulent z Indii o wzniesionych pędach i wąskich liściach. Zakwita małymi, oryginalnymi kwiatami, które przypominają stożkowate lampiony.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Brachystelma shrirangi -unikatowy sukulent bulwiasty

Brachystelma shrirangii to unikatowy sukulent, który w naturze występuje na Półwyspie Indyjskim, gdzie porasta pasma górskie – Ghaty Wschodnie i Zachodnie. Rośnie na glebach żwirowych oraz suchych, trawiastych stokach. Jest to gatunek endemiczny dla Karnataka i Maharasztra. Tworzy kaudyczne bulwy o kulistym i zbliżonym do kulistego kształcie, które osiągają średnicę ok. 4 cm. W bulwach roślina gromadzi wodę i substancje pokarmowe, przystosowując się tym samym do kamienistych i mało zasobnych stanowisk. Z górnej części bulwy wyrastają cienkie, wyprostowane pędy o długości 10 cm, ulistnione bardzo wąskimi liśćmi (2-4 cm x 6 mm), które mogą być pokryte na brzegach delikatnymi włoskami. Na stanowiskach naturalnych Brachystelma shrirangii kwitnie od marca do sierpnia. W uprawie domowej okres kwitnienia zależy od tego, w jaki sposób i jak długo bulwa będzie przechodziła okres spoczynku, ale najczęściej jest to wiosna lub lato. Kwiaty są niewielkie, o średnicy 0,8 - 1,5 cm, pojawiają się na wierzchołkach ulistnionych pędów i mają bardzo ciekawą budowę. Z wyglądu przypominają stożkowate, zamknięte i zrośnięte na czubku lampiony z ciemnym, brązowo-fioletowym wnętrzem. Dalekie pochodzenie tego gatunku sprawia, że jest on u nas mało znany i uznawany za cenny unikat. Będzie więc fantastycznym okazem dla wymagających kolekcjonerów. Z racji oryginalnego wyglądu może imitować niewielkie bonsai.

Walory Brachystelma shrirangii:

  • roślina unikatowa i rzadko spotykana w sprzedaży
  • niewielki rozmiar
  • efektowna bulwa
  • sezonowo występująca część naziemna
  • długie, delikatne i bardzo wąskie liście
  • niewielkie, ale bardzo oryginalne kwiaty o ciekawej budowie
  • sukulent dla kolekcjonerów

Uprawa Brachystelma shrirangii

Preferuje podłoże mocno przepuszczalne, z duży procentem drenażu. Można użyć podłoża do kaktusów i sukulentów ZP z domieszką pumeksu i piasku. Bulwy są wrażliwe na gnicie, dlatego należy podlewać je rzadziej, ale obficie – najlepiej, gdy wyschnie górna warstwa podłoża, po czym usunąć nadmiar wody z podstawki. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Bulwy sadzi się tak, aby były częściowo odsłonięte. Roślina ta przechodzi okres spoczynku najczęściej w zimie. Gdy część zielona zacznie żółknąć i zamierać należy zaprzestać podlewania i przechowywać bulwy w suchych warunkach w temperaturze ok. 12 - 15° C.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów fioletowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Brachystelma shrirangii

Brachystelma shrirangii

Unikatowy, bulwiasty sukulent z Indii o wzniesionych pędach i wąskich liściach. Zakwita małymi, oryginalnymi kwiatami, które przypominają stożkowate lampiony.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty