Hoya verticillata Hoja

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-03254-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya verticillata Hoja

Epifityczne pnącze o mięsistych, jasnozielonych liściach ze srebrzystymi cętkami. Zakwita baldachami kremowobiałych, pachnących kwiatów w kształcie pięcioramiennych gwiazdek.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya verticillata - kolekcjonerska

Hoya verticillata w naturze rośnie we wschodnich Indochinach, gdzie jako epifit i litofit porasta drzewa oraz omszone skały w wilgotnych lasach tropikalnych. Tworzy długie pędy, osiągające w naturalnych warunkach 12 metrów długości, przy czym rozrasta się dosyć szybko. Pędy ulistnione są dużymi, szerokolancetowymi liśćmi o mięsistej strukturze i lśniącej powierzchni, dzięki którym roślina jest atrakcyjna nawet, gdy nie kwitnie. Liście mają jasnozielone ubarwienie i pokryte są bardzo drobnymi, srebrzystymi i szarymi cętkami, rozproszonymi nieregularnie na całej blaszce. Powierzchnia liści jest nieznacznie karbowana niewielkimi wklęsłościami miedzy siatką nerwów. Jednak największą ozdobą hoi verticillata są zjawiskowe, duże, kuliste, baldachowate kwiatostany, składające się z wielu gwiazdkowatych kremowobiałych kwiatów. Zarówno płatki, jak i przykoronek mają woskową, błyszcząca powierzchnię i podobną barwę. Gatunek ten jest zmienny - kwiaty mogą być jednolicie kremowobiałe lub muśnięte różowym albo ciemnoczerwonym deseniem w centrum przykoronka. Mogą wydzielać silnie pachnący, słodki aromat lub tylko delikatny, prawie niewyczuwalny zapach. Utrzymują się na roślinie kilka dni, jednak hoja ta kwitnie chętnie i wynagradza krótką trwałość kwiatów wielkością kwiatostanów.

Walory Hoi verticillata

  • duże, woskowate, zielone liście ze srebrnymi cętkami
  • zachwycające, kuliste kwiatostany
  • jasne, kremowobiałe i pachnące kwiaty
  • roślina pnąca lub zwisająca
  • niewielkie wymagania, łatwa uprawa

Wymagania i pielęgnacja Hoi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. Odpowiednim nawozem dla Hoyi będzie nawóz do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya verticillata Hoja

Hoya verticillata Hoja

Epifityczne pnącze o mięsistych, jasnozielonych liściach ze srebrzystymi cętkami. Zakwita baldachami kremowobiałych, pachnących kwiatów w kształcie pięcioramiennych gwiazdek.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty