Myrmecodia beccarii Mrówczelina

Cena: 33,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03255-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Myrmecodia beccarii Mrówczelina

Niezwykła ciekawostka botaniczna – mrówczelina! Epifityczna roślina żyjąca w symbiozie z mrówkami. Tworzy bulwiaste łodygi z wydrążonymi korytarzami, zwieńczone czuprynką lancetowych liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Mrówczelina -epifityczna Myrmecodia beccarii

Myrmecodia beccarii to epifityczną roślina, która w naturze porasta drzewa lasów namorzynowych oraz mokradeł Australii i jest rośliną endemiczną dla tego kontynentu. Podobnie jak Hydnophytum posiada niezwykłą umiejętność symbiozy z mrówkami i od tego związku nazywana jest potocznie mrówczeliną, czyli mrówczą rośliną. Jej nabrzmiała, zgrubiała dolna część łodygi o średnicy 10 - 30 cm przypomina bulwę i pokryta jest krótkimi wypustkami , przypominjącymi z wyglądu kolce. W środku pękatej części wydrążone są korytarze i zagłębienia, które w naturze zasiedlane są przez mrówki Iridomyrmex cordatus. Mrówki chronią roślinę, odstraszając szkodniki oraz dostarczają jej związków odżywczych, a w zamian za to otrzymują schronienie. Z górnej części bulwiastego zgrubienia wyrastają podłużne, mięsiste liście o lancetowatym kształcie, które układają się niemal pionowo, tworząc wzniesioną, sztywną czuprynkę. Myrmecodia beccarii zakwita drobnymi, białymi, rurkowatymi kwiatami, wyrastającymi z zagłębień bulwki. Kwiaty mogą się same zapylać, w efekcie czego tworzy się jasnopomarańczowa, mięsista jagoda wypełniona małymi nasionami. W naturze nasiona przenoszone są przez ptaki i często zostawiane na gałęziach i pniach drzew, gdzie wyrastają nowe rośliny. W uprawie domowej wzrost rośliny jest możliwy bez obecności mrówek, wymaga jednak odpowiedniego nawożenia.

Walory Myrmecodia beccarii:

  • roślina żyjąca w symbiozie z mrówkami
  • zgrubiały, bulwiasty odcinek pędu z wydrążonymi korytarzami
  • wąskie i długie liście
  • fantastyczna ciekawostka botaniczna
  • powolny wzrost
  • oryginalna ozdoba wnętrz
  • roślina dla kolekcjonerów

Wymagania Myrmecodia beccarii:

Myrmecodia beccarii preferuje stanowiska dobrze oświetlone z rozporoszonym światłem. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza i ciepła. Optymalna temperatura uprawy to 18-23 °C. Warunkiem sukcesu w uprawie hydnophytum jest przygotowanie właściwego, mocno przepuszczalnego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Gleba musi być stale lekko wilgotna, ale nie może być mokra. Podlewać należy po lekkim przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Roślina preferuje zraszanie, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy powietrze w mieszkaniach jest bardzo suche. W warunkach uprawy domowej hydnophytum nie ma możliwości symbiozy z tropikalnymi mrówkami, więc w okresie wzmożonej wegetacji powinno się regularnie dokarmiać roślinę nawozem do roślin ozdobnych. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Myrmecodia beccarii Mrówczelina

Myrmecodia beccarii Mrówczelina

Niezwykła ciekawostka botaniczna – mrówczelina! Epifityczna roślina żyjąca w symbiozie z mrówkami. Tworzy bulwiaste łodygi z wydrążonymi korytarzami, zwieńczone czuprynką lancetowych liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty