Hoya lacunosa Hoja

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Hoya lacunosa Hoja

Odmiana o długich pędach i mięsistych, grubych liściach, nakrapianych srebrzystymi plamkami. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących kwiatów, o aromacie cynamonu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja lacunosa -kolekcjonerska

Hoya lacunosa to niedaleka kuzynka Hoi Krohniany. W naturalnych warunkach porasta drzewa dżungli Południowo-Wschodniej Azji, gdzie jej pędy mogą osiągnąć długość nawet kilku metrów. Liście tej hoi są niewielkie, mają 1,5 - 3,5 cm długości i 1,5 - 2,5 cm szerokości. Charakteryzuje je mięsista, gruba blaszka o błyszczącej powierzchni z lekko wypukłym unerwieniem. Srebrne nakrapiania przyciągają wzrok, a ciemniejsza obwódka sprawia, że każdy liść wyeksponowany jest osobno na tle innych, dodając roślinie estetycznego, uporządkowanego wyglądu. Hoję można poprowadzić na pałąku, lecz pędy najefektowniej układają się, gdy zwisają luźno w dół. Hoja Lacunosa słynie również ze swoich zdobnych, maleńkich kwiatów, które rosną gęsto na baldachach, a wydzielany przez nie zapach kojarzy się z aromatem cynamonu. Żeby pobudzić hoję do kwitnienia można przestawić ją w chłodniejsze miejsce. Sok hoi zawiera substancje toksyczne dla ludzi oraz zwierząt, dlatego zalecana jest ostrożność podczas uprawy domowej.

Walory Hoi Lacunosa:

  • pokrój pnący lub zwisający
  • urocze liście o sercowatym kształcie
  • kwiaty o cynamonowym zapachu
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania i pielęgnacja Hoi Lacunosa:

Hoya Lacunosa jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya lacunosa Hoja

Hoya lacunosa Hoja

Odmiana o długich pędach i mięsistych, grubych liściach, nakrapianych srebrzystymi plamkami. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących kwiatów, o aromacie cynamonu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty