Hoya shepherdii Hoja

Cena: 149,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-14-03386-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya shepherdii Hoja

Hoya Shepherdii to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Ze względu na kształt liści nazywana jest potocznie „zieloną fasolką”. Jest rośliną łatwą i wdzięczną w uprawie domowej.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya shepherdii -zielona, wąskolistna

Hoya Shepherdii to prawdziwy rarytas dla miłośników tego gatunku. Już samo pochodzenie świadczy o jej niezwykłości, ponieważ naturalnie rośnie w lasach tropikalnych leżących u stóp Himalajów. Jako jedna z nielicznych doczekała się również przydomku – ze względu na kształt liści nazywana jest potocznie „zieloną fasolką”. Można ją uprawiać na dwa sposoby w zależności od upodobań, np. zapewnić podporę i poprowadzić jako pnącze lub pozwolić, by kaskady zielonych liści opadały swobodnie w dół. W obu aranżacjach będzie się prezentowała bardzo efektownie. Wąskie i podłużne (około 20 cm) liście przypominają kształtem zielone tasiemki, które urzekają swoją prostotą, a duże odstępy między nimi powodują, że całość prezentuje się bardzo minimalistycznie. Warto również zaznaczyć, że długość pędów może dochodzić aż do 2 metrów. Za odpowiednią pielęgnację hoja odwdzięcza się koszyczkiem malutkich, pachnących kwiatuszków. Uprawa Hoi Shepherdii nie jest skomplikowana, co dodatkowo czyni ją atrakcyjnym egzemplarzem, który można włączyć do swojej kolekcji. Sok hoi zawiera substancje toksyczne dla ludzi oraz zwierząt, dlatego zalecana jest ostrożność podczas uprawy domowej.

Walory Hoi Shepherdii :

  • liście o oryginalnym kształcie
  • pokrój pnący lub zwisający
  • kwiaty o słodkim zapachu
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania i pielęgnacja Hoi Shepherdii

Hoya Shepherdii jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya shepherdii Hoja

Hoya shepherdii Hoja

Hoya Shepherdii to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Ze względu na kształt liści nazywana jest potocznie „zieloną fasolką”. Jest rośliną łatwą i wdzięczną w uprawie domowej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty