Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Cissus discolor

Cena: 49,00 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Cissus discolor

Cissus discolor to bezpieczna dla zwierząt fioletowa roślina do salonu. Łatwe w uprawie pnącze, które zaskoczy Cię szybkim wzrostem. Osiąga duże rozmiary i wydziela kryształki cukru.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Cissus discolor - unikatowe, kolorowe pnącze

Cissus discolor to trudno dostępne, wyjątkowo urodziwe, kolorowe pnącze, które w naturze zamieszkuje lasy tropikalne wyspy Jawa. Jego pnąca natura wynika z tego, że roślina należy do rodziny winorośli. Ten Cissus posiada urocze wąsy czepne, które kierują się w stronę słońca i szybko oplatają wszystko, co im stanie na drodze. Największą ozdobą Cissusa discolor są jego welwetowe, podłużne liście o szpiczastym zakończeniu. Młode przyrosty mają zielono-srebrny kolor, żeby z czasem z zieleni przeobrazić się w fiolet. Spody liści urzekają soczystym odcieniem ciemnego burgundu. Na spodach liści Cissus wytwarza fruktozę, która przyjmuje formę kryształków i wygląda zupełnie jak cukier. Roślina rozświetli każde wnętrze, a jej wyjątkowe ubarwienie urzeknie miłośników wesołych akcentów kolorystycznych. Ze względu na nietuzinkowe wybarwienie Cissus discolor jest często mylony z równie wielokolorową begonią rex. To pnącze szybciej rośnie kiedy może się wić np. po bambusowej drabince lub podporze. Cissus discolor jest bezpieczny dla zwierząt.

Walory Cissusa discolor:

  • różnobarwne, aksamitne liście
  • roślina kolekcjonerska
  • na spodach liści widoczne kryształki fruktozy
  • wąsy czepne, które oplatają najbliższą podporę
  • szybki wzrost

Pielęgnacja Cissusa discolor:

Idealne warunki dla Cissusa discolor to ciepłe miejsce, do którego dociera dużo rozproszonego światła. Nie należy doprowadzić do całkowitego wysuszenia podłoża, ponieważ może to skutkować więdnięciem oraz opadaniem liści. Po przesuszeniu roślina długo powraca do pełni sił witalnych, jednak nie należy jej też podlewać zbyt często, bo może to doprowadzić do podgniwania delikatnych korzeni. Optymalne podłoże dla Cissusa discolor powinno być przepuszczalne, żyzne, próchnicze i lekko kwaśne. Odpowiednie będzie Podłoże Uniwersalne Zielonego Parapetu lub specjalistyczne podłoże Seramis. Ze względu na swoje tropikalne pochodzenie Cissus discolor doceni podwyższoną wilgotność powietrza (powyżej 50%), w przeciwnym razie końcówki liści mogą podsychać i brązowieć. W odpowiednio wentylowanych pomieszczeniach roślinę można zraszać miękką wodą. Zraszanie Cissusa, który stoi w pomieszczeniu o słabym przepływie powietrza może wywołać chorobę grzybową. Aby dostarczyć Cissusowi niezbędnych do wzrostu składników, należy go zasilać nawozem do roślin zielonych według instrukcji na opakowaniu producenta. Cissus discolor to jedna z tych roślin, które reagują na zmianę stanowiska, dlatego należy przygotować się na chwilowe pogorszenie stanu rośliny podczas okresu aklimatyzacji.  Warto mieć na uwadze, że kryształki fruktozy obecne na spodach liści mogą na pierwszy rzut okna przypominać szkodniki. Cissus discolor rozmnaża się poprzez ucięcie fragmentu pędu z węzłem i włożenie go do wody, wilgotnego mchu lub perlitu. W ciągu dwóch tygodni sadzonka powinna wytworzyć pierwsze korzenie. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cissus discolor

Cissus discolor

Cissus discolor to bezpieczna dla zwierząt fioletowa roślina do salonu. Łatwe w uprawie pnącze, które zaskoczy Cię szybkim wzrostem. Osiąga duże rozmiary i wydziela kryształki cukru.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty