Graptoveria ‘Melody’

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03575-VP-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Graptoveria ‘Melody’

Graptoveria ‘Melody’ to bezpieczna dla zwierząt kompaktowa roślina o pastelowym wybarwieniu z różowymi piegami. Do słońca, do kompozycji z sukulentów w szkle. Dla zapominalskich.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Graptoveria ‘Melody’

Kolorystyka Graptoverii ‘Melody’ jest niczym z bajki - romantyczna i subtelna. Liście mają kolor seledynowo-różowy, rozbielony i tak jasny, że prawie transparentny. Ich podłużny kształt wieńczy szpiczaste zakończenie. Roślina ma urocze, ciemniejsze wypustki, które przypominają rozsiane po liściach piegi. Pod wpływem słońca końce liści oraz wspomniane plamki nabierają ciemniejszego, różowokoralowego odcienia. W swoich rodzinnych stronach Graptoveria ‘Melody’ jest znana z tego, że przyciąga kolibry, jak na prawdziwą księżniczkę Disney’a przystało. Nawiązując do jej pochodzenia, warto wspomnieć że Graptoveria to hybryda dwóch gatunków - Echeverii i Graptopetalum. Dlatego roślina jest tak podobna do jednego i drugiego. Różni się przede wszystkim grubością liści, które u Graptopetalum są grubsze, a u Echeverii cieńsze. Oba skrzyżowane gatunki zamieszkują głównie tereny Środkowej Ameryki, gdzie dorastają do około 30 cm średnicy. Pokrój kompaktowej rozety powoduje, że roślina zmieści się w mieszkaniu każdego miłośnika sukulentów. Świetnie będzie wyglądała jako punkt centralny sukulentowych kompozycji. Graptoveria jest bezpieczna dla naszych futrzastych przyjaciół.

Walory Graptoverii ‘Melody’:

  • pokrój kształtnej rozety
  • bezpieczna dla zwierząt
  • kompaktowa roślina
  • pulchne listki
  • pastelowe wybarwienie

Wymagania Graptoverii:

  • słoneczne stanowisko
  • oszczędne podlewanie
  • ziemia przepuszczalna, przewiewna
  • nawożenie odżywkami do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Graptoveria ‘Melody’

Graptoveria ‘Melody’

Graptoveria ‘Melody’ to bezpieczna dla zwierząt kompaktowa roślina o pastelowym wybarwieniu z różowymi piegami. Do słońca, do kompozycji z sukulentów w szkle. Dla zapominalskich.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty