koszt_wysylki.jpg

Skrzydłokwiat -kwiaty domowe oczyszczające powietrze

Skrzydłokwiat -kwiaty domowe oczyszczające powietrze
16955

Skrzydłokwiat to zjawiskowy kwiat doniczkowy, który nie tylko stanowi olśniewającą ozdobę wnętrz, ale także posiada niesamowitą zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji lotnych. Skrzydłokwiat pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej.  Tworzy gęste kępy lancetowatych, długich, ciemnozielonych liści o pięknie błyszczącej powierzchni, osadzonych na długich ogonkach. W momencie kwitnienia na wzniesionych pędach ponad ulistnieniem pojawiają się oryginalne, białe kwiaty o delikatnym zapachu, kształtem przypominające skrzydła. Roślina może kwitnąć nawet cały rok, jeżeli zapewnimy jej jak najlepsze warunki oraz odpowiednią wilgotność powietrza. Skrzydłokwiat pięknie się prezentuje, a dodatkowo jest rośliną niewymagająca, łatwą w uprawie, odporną na choroby i szkodniki.

Skrzydłokwiat -kwiaty doniczkowe długo kwitnące

Skrzydłokwiat to wspaniały kwiat doniczkowy, która potrafi oczarować swym zjawiskowym, długim kwitnieniem. Przy odpowiedniej wilgotności powietrza eleganckie, białe kwiaty zdobią roślinę przez cały rok. Skrzydłokwiat 'Pearl Cupido' -odmiana miniaturowa dorastająca do ok 30 cm.Skrzydłokwiat występuje w wielu ciekawych odmianach, różniących się docelową wysokością, wielkością kwiatu, a także wielkością i kształtem liści. Imponujące rozmiary osiąga skrzydłokwiat Wallisa 'Sensation' (Spathiphyllum wallisii) o dużych, szerokich liściach, dorastający nawet do 180 cm wysokości. Wśród wyższych odmian na uwagę zasługuje również skrzydłokwiat Wallisa 'Euro Giant' (Spathiphyllum wallisii), który osiąga około 100 cm wysokości. Znacznie niższy jest skrzydłokwiat kwiecisty 'Chopin' (Spathiphyllum floribundum), dorastający do około 30-60 cm wysokości oraz 30-50 cm szerokości. Uroczą, miniaturową odmianą skrzydłokwiatu jest 'Pearl Cupido', osiągający docelowo około 30 cm wysokości. Ta odmiana świetnie sprawdzi się w uprawie  w małym mieszkaniu na okiennym parapecie lub półce nieopodal okna.

Uprawa skrzydłokwiatów -wymagania i pielęgnacja

Skrzydłokwiat jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jego częste zraszanie. Roślina preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Latem temperatura powinna utrzymywać się w granicach 18-22 st C, zimą 16-18 st C. Skrzydłokwiat przesadzamy wiosną każdego roku. Podłoże powinno być żyzne, próchnicze, luźne, przepuszczalne, stale lekko wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Na dnie doniczki warto usypać kilkucentymetrową warstwę drenażu, który będzie zapobiegał zaleganiu wody w strefie rozwoju korzeni, W okresie letnim podlewamy 2-3 razy w tygodniu wodą przegotowaną, odstałą o temperaturze pokojowej. Zimą podlewanie należy ograniczyć. Skrzydłokwiat bardzo dobrze znosi chwilowe przesuszenie.  W okresie intensywnego wzrostu zasilamy roślinę raz w tygodniu płynnym nawozem wieloskładnikowym do kwitnących roślin doniczkowych, stosując 1/4 zalecanej dawki. Skrzydłokwiat nie znosi przeciągów, bezpośredniego nasłonecznienia oraz zbyt wysokiej temperatury. Wilgotną ściereczką należy regularnie usuwać kurz z liści, aby roślina mogła oczyszczać powietrze.

Skrzydłokwiat jako roślina oczyszczająca powietrze

Skrzydłokwiat to efektowna roślina domowa, która posiada zdolność oczyszczania powietrza z substancji toksycznych. Pochłania on również zarodniki pleśni oraz szkodliwe promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne. Skrzydłokwiat w procesie fotosyntezy pobiera i rozkłada szkodliwe substancje z otoczenia. Dodatkowo nawilża powietrza i przetwarza dwutlenek węgla w tlen. Badania przeprowadzone przez NASA udowodniły, że skrzydłokwiat pochłania niebezpieczne związki takie jak: formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten, tlenek węgla (czad). Roślina stanowi elegancką ozdobę wnętrz, a dodatkowo zapewnia nam czyste, odpowiednio nawilżone powietrze, które w obecnych czasach jest na wagę złota.

Skrzydłokwiat wytwarza kwiaty przez cały rok

Komentarze (0)

Nie ma komentarzy w tym momencie
Tylko zarejestrowani i zalogowani klienci mogą dodać komentarz

Ostatnie Wpisy

Zamiokulkas zamiolistny -ZAMIA -żelazny kwiat domowy

Zamiokulkas zamiolistny -ZAMIA -żelazny kwiat domowy

O wyjątkowej odporności zamikulkasa, najlepszych odmianach, rozmnażaniu i warunkach uprawy zamiokulkasa. 
Czytaj dalej
Aloe vera -Aloes leczniczy -sukulent o leczniczych właściwościach

Aloe vera -Aloes leczniczy -sukulent o leczniczych właściwościach

Przedstawiamy walory wizualne i lecznicze Aloe vera oraz warunki jego uprawy i sposoby zastosowania.
Czytaj dalej
Skrzydłokwiat -kwiaty domowe oczyszczające powietrze

Skrzydłokwiat -kwiaty domowe oczyszczające powietrze

Skrzydłokwiat jest jedną z najdłużej kwitnących roślin domowych, ponadto ma właściwości oczyszczające powietrze i jest mało wymagająca. 
Czytaj dalej
Kwiaty doniczkowe -5 gatunków najłatwiejszych w uprawie

Kwiaty doniczkowe -5 gatunków najłatwiejszych w uprawie

Przedstawiamy gatunki roślin domowych, które są najmniej wymagające w uprawie, dzięki czemu udają się nawet zupełnym laikom i amatorom. 
Czytaj dalej
Przesadzanie kaktusów i sukulentów

Przesadzanie kaktusów i sukulentów

Dowiedz się jak prawidłowo przesadzić kaktusy i sukulenty. 
Czytaj dalej
Szkodniki u sukulentów -wełnowce, mszyce, przędziorki, tarczniki

Szkodniki u sukulentów -wełnowce, mszyce, przędziorki, tarczniki

Poznaj najpopularniejsze szkodniki występujące u kaktusów i sukulentów oraz sposoby ich zwalczania
Czytaj dalej