Obecnie panuje moda na drobne prezenty, którymi Para Młoda obdarowuje gości weselnych. Niewielki upominek to miła forma podziękowania za udział w tym ważnym dniu. Pomysłów na prezent dla gości weselnych jest mnóstwo. Warto jednak zadbać o to, aby nasz podarunek był niepowtarzany i stanowił pamiątkę na lata. Oryginalnym pomysłem na prezent dla gości weselnych są sukulenty. Piękne, niewielkie roślinki domowe, zachwycające kształtem i kolorystyką, a dodatkowo posiadające niewielkie wymagania uprawowe, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Sukulenty –oryginalny upominek dla gości weselnych

Sukulenty to oryginalny upominek dla gości weselnych. Rośliny wystarczy ładnie przyozdobić i w ten sposób zamienić je w efektowny prezent. Sukulenty uwielbiają towarzystwo naturalnych materiałów takich jak: drewno, słoma, kamień, rafia. Sadzonki można umieścić w niewielkich ceramicznych lub glinianych doniczkach, filiżankach lub słoiczkach. Sukulenty bardzo dobrze prezentują się owinięte jutą lub zwykłym, szarym papierem. Do każdej rośliny można dołączyć niewielką karteczkę z podziękowaniami. 

Dekoracja sali weselnej –sukulenty

Sukulenty można również wykorzystać do dekoracji sali weselnej. Dzięki nim można stworzyć ciekawe, barwne kompozycje. Sukulenty fantastycznie prezentują się umieszczone w szklanych naczyniach, eleganckich, białych doniczkach lub zwykłych, drewnianych skrzynkach. Rośliny można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc uroczą, oryginalną dekorację sali weselnej.