Obecnie panuje moda na drobne prezenty, którymi Para Młoda obdarowuje gości weselnych. Niewielki upominek to miła forma podziękowania za udział w tym ważnym dniu. Pomysłów na prezent dla gości weselnych jest mnóstwo. Warto jednak zadbać o to, aby nasz podarunek był niepowtarzany i stanowił pamiątkę na lata. Oryginalnym pomysłem na prezent dla gości weselnych są sukulenty. Piękne, niewielkie roślinki domowe, zachwycające kształtem i kolorystyką, a dodatkowo posiadające niewielkie wymagania uprawowe, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Sukulenty – oryginalny upominek dla gości weselnych

Sukulenty to oryginalny upominek dla gości weselnych. Rośliny wystarczy ładnie przyozdobić i w ten sposób zamienić je w efektowny prezent. Sukulenty uwielbiają towarzystwo naturalnych materiałów takich jak: drewno, słoma, kamień, rafia. Sadzonki można umieścić w niewielkich ceramicznych lub glinianych doniczkach, filiżankach lub słoiczkach. Sukulenty bardzo dobrze prezentują się owinięte jutą lub zwykłym, szarym papierem. Do każdej rośliny można dołączyć niewielką karteczkę z podziękowaniami. 

Dekoracja sali weselnej – sukulenty

Sukulenty można również wykorzystać do dekoracji sali weselnej. Dzięki nim można stworzyć ciekawe, barwne kompozycje. Sukulenty fantastycznie prezentują się umieszczone w szklanych naczyniach, eleganckich, białych doniczkach lub zwykłych, drewnianych skrzynkach. Rośliny można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc uroczą, oryginalną dekorację sali weselnej. Wykorzystać do tego można samoprzylepne taśmy magnetyczne, które przyklejamy np. do ściany oraz osłonki magnetyczne. Więcej o doniczkach na magnes przeczytasz TUTAJ.