Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem? Sprawdź teraz → 

Hoya incurvula ‘Sulawesi’

Cena: 159,99 zł

2-Y-14-04563-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya incurvula ‘Sulawesi’

Pnącze z Indonezji o jasnozielonych, okrągławych liściach. Zakwita baldachami kremowo-różowych, kulistych kwiatów o karmelowym zapachu. Rarytas roślinny.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya incurvula 'Sulawesi' Hoja

Hoya incurvula ‘Sulawesi’ jest tropikalnym pnączem, które w naturze rośnie na pokrytej lasem równikowym, indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes) na Oceanie Spokojnym. Ten niewielki kwiat doniczkowy należy do szybkorosnących i gwarantuje niezawodne kwitnienie niemal przez cały rok. Wydłużone i elastyczne pędy ulistnione są twardymi, jasnozielonymi liśćmi o okrągławym lub owalnym kształcie, które mają 2-4 cm długości i 2-3 cm szerokości. Blaszka liściowa jest wybrzuszona miseczkowato, a jej brzegi lekko wywinięte w dół. Gładka powierzchnia blaszki, bez wyraźnego unerwienia jest z obu stron pokryta lekkim meszkiem. Hoya incurvula to rekordzistka w kwitnieniu! W odpowiednich warunkach uprawy kwitnie bezproblemowo przez prawie cały rok. Kwiaty są niezwykle urocze, kuliste, kremowe z ciemnoróżowym przykoronkiem i mają ok. 6 mm średnicy. Zebrane są po 15 – 30 w zwisające baldachy i utrzymują się około 5 dni, wydając sporo lepkiego nektaru i roztaczając wokół słodki zapach karmelu. Pnącze to nadaje się idealnie do uprawy w wiszących pojemnikach i odwzajemnia się częstym kwitnieniem.

Hoya 'Sulawesi' - walory:

  • pokrój pnący lub zwisający
  • jednolicie zielone, miseczkowate, okrągławe liście
  • efektowne, baldachowate kwiatostany
  • częste kwitnienie
  • kuliste, kremowo-różowe kwiaty o zapachu karmelu
  • możliwość formowania pędów przy podporach i na pałąku
  • roślinny rarytas

Hoja 'Sulawesi' - uprawa (pielęgnacja)

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya incurvula ‘Sulawesi’

Hoya incurvula ‘Sulawesi’

Pnącze z Indonezji o jasnozielonych, okrągławych liściach. Zakwita baldachami kremowo-różowych, kulistych kwiatów o karmelowym zapachu. Rarytas roślinny.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy papierowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. Przy spadkach temperatur poniżej zera do paczek z roślinami, które nie lubią chłodu, dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw. heatpack). Dodatkowo przesyłka roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami, które izolują zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. Koszt heatpacka i izolacji jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. 

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg