Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Hoya elliptica Hoja

Cena: 199,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

2-Y-09-04672-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya elliptica Hoja

Piękny hoja o eliptycznych liściach ozdobionych wzorem przypominającym skorupę żółwia i pachnących, okazałych, białych kwiatach. Pnącze do domu, obowiązkowe w kolekcjach rzadkich roślin.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya elliptica - kolekcjonerska

Hoya elliptica to pozycja obowiązkowa w kolekcjach rzadkich gatunków i „must have” dla wielbicieli hoi. To epifityczne pnącze w naturze rośnie na Sumatrze, Półwyspie Malajskim i Borneo, gdzie zwykle porasta drzewa wzdłuż rzek i strumieni. Gatunek ten został po raz pierwszy opisany w 1883 roku, a jego nazwa pochodzi od charakterystycznych, eliptycznych liści. Mają one długość 10 cm, szerokość 6 cm i są dosyć grube, a ich skórzasta powierzchnia ozdobiona jest z wierzchniej strony jasnozieloną siatką nerwów, które układają się we wzór przypominający karapaks żółwia. Często też na liściach widoczne są nieregularnie usiane, niepozorne i drobne, srebrzyste cętki. Hoya elliptica zachwyca zarówno pięknymi liśćmi, jak i spektakularnymi kwiatami o subtelnym, słodkim zapachu. Zebrane są one po 10 - 35 w duże, prawie kuliste baldachy . Początkowo gwiazdkowate pąki są zielonkawo-żółte, potem rozkwitają w okazałe, bogate w nektar, białe kwiaty z błyszczącą koroną pośrodku, przypominającą z wyglądu pięcioramienny wiatraczek na bordowym tle. Jest to jeden z nielicznych gatunków hoi, którego kwiatostany nie zwieszają się w dół lecz skierowane są w bok lub lekko ku górze. Białe kwiaty utrzymują się na roślinie przez 5 -7 dni. Hoja ta pięknie prezentuje się prowadzona w formie pnącej, wtedy liście układają się dachówkowato, zasłaniając pędy. Może być też uprawiana w wiszących koszach i pojemnikach.

Hoya elliptica - walory:

  • pnący pokrój
  • szybki wzrost
  • ozdobne liście z jasnym wzorem nerwów
  • atrakcyjne białe, duże kwiatostany skierowane w bok i ku górze
  • subtelny słodki zapach kwiatów
  • gatunek kolekcjonerski

Hoja elliptica - pielęgnacja (uprawa):

Hoja to roślina epifityczna, której korzenie powietrzne w naturze wczepiają się w chropowate powierzchnie, więc w jej pielęgnacji kluczowy będzie dobór żyznego, przepuszczalnego podłoża. Odpowiednia mieszanka składa się np. z kory piniowej (30%), czipsów kokosowych (30%) mchu spaghnum (10%), pumeksu (20%) i worm castings (10%). Dla osób, które lubią gotowe rozwiązania, idealnym podłożem będzie Uniwersalne Podłoże Zielonego Parapetu lub specjalistyczne podłoże Seramis®. Roślina nie lubi zastoju wody w korzeniach, dlatego należy podlewać ją dopiero po znacznym przeschnięciu podłoża. Przelanie może skutkować podgniwaniem korzeni oraz występowaniem chorób grzybowych. Tropikalne pochodzenie Hoi polyneura dowodzi, że ta roślina doceni podwyższoną wilgotność powietrza, którą można osiągnąć używając nawilżacza.  Ponadto, można przyspieszyć jej wzrost zapewniając odpowiednią podporę. Stanowisko dla tej Hoi powinno być jasne, o rozproszonym świetle, jednak wschodnie lub zachodnie bezpośrednie promienie słońca również będą dla niej odpowiednie. Hoi nie należy stawiać na południowym parapecie o mocnym, palącym słońcu, ponieważ może to wywołać poparzenie jej liści. W okresie wegetacji należy ją zasilać nawozem do roślin kwitnących według zaleceń producenta. Hoya to roślina odpowiednia do uprawy hydroponicznej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya elliptica Hoja

Hoya elliptica Hoja

Piękny hoja o eliptycznych liściach ozdobionych wzorem przypominającym skorupę żółwia i pachnących, okazałych, białych kwiatach. Pnącze do domu, obowiązkowe w kolekcjach rzadkich roślin.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg