Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Hoya merrillii Hoja

Cena: 199,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-09-04673-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya merrillii Hoja

Jedna z piękniejszych hoi o wyrazistym rysunku nerwów i kremowych, gwiazdkowatych kwiatach, zebranych w baldachy. Liście przebarwiają się w słońcu na czerwono.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya merrillii - kolekcjonerska

Hoya merrillii jest jedną z piękniejszych hoi i zachwyca atrakcyjnym rysunkiem nerwów na liściach oraz efektownym przebarwieniem. Odkryta w 1903 roku przez botanika E. D. Merrilla na wyspie Mindoro okazała się gatunkiem endemicznym dla Filipin. W naturze porasta drzewa jako epifityczne pnącze, a jej długie pędy z wiekem drewnieją u podstawy i na całej długości tworzą korzenie czepne. Jednym z największych atutów Hoya merrillii są piękne, błyszczące liście o szerokim, owalnym kształcie z wyraziście rozrysowaną, jasnozieloną siatką nerwów. Młode liście często mają brązowy odcień, z widocznymi jasnymi żyłkami, jednak z czasem bardziej zielenieją. Na stanowiskach słonecznych liście efektownie przebarwiają się na czerwono, co potęguje wyrazistość rysunku nerwów. W cieplejszych miesiącach, zwykle latem, na pędach rozkwitają pachnące, półokrągłe baldachy złożone z 25 kremowych kwiatów w kształcie gwiazdy. Pojedyncze kwiaty mają ok. 1 cm średnicy, kremową koronę z żółtym środkiem i wydzielają słodki zapach, utrzymując się do 7 dni na roślinie. Rzadka i wartościowa Hoya merrillii jest cennym okazem w każdej kolekcji roślin doniczkowych ze względu na piękne liście, pachnące kwiaty, częste kwitnienie oraz łatwość w uprawie.

Hoja merrillii - walory:

  • pokrój pnący
  • atrakcyjne ulistnienie
  • ozdobny wzór na liściach i czerwone przebarwienia
  • baldachy kremowych kwiatów
  • słodki, intensywny zapach w czasie kwitnienia
  • częste kwitnienie
  • cenny gatunek kolekcjonerski

Hoya merrillii - pielęgnacja (wymagania)

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę, jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya merrillii Hoja

Hoya merrillii Hoja

Jedna z piękniejszych hoi o wyrazistym rysunku nerwów i kremowych, gwiazdkowatych kwiatach, zebranych w baldachy. Liście przebarwiają się w słońcu na czerwono.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.