Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Astrophytum ornatum

Cena: 7,49 zł

2-A-06-01271-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum jest jednym z piękniejszych i bardziej lubianych kaktusów. Szarawo-zielony pęd ozdobiony jest drobnymi białymi flokami, które tworzą ciekawy wzór.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum ze względu na charakterystyczny wygląd zaliczany jest do jednych z piękniejszych i najbardziej lubianych kaktusów. Pochodzi z Meksyku, gdzie rośnie głównie na skalistych wapiennych zboczach, na wysokości od 800 do 2000 metrów nad poziomem morza. Astrophytum ornatum jest gatunkiem największym ze wszystkich astrofytów. W naturze może dorosnąć do 1 metra wysokości. Szarawo-zielony pęd początkowo jest kulisty, z wiekiem przybiera kształt cylindryczny. Zwykle posiada 8 dość wydatnych, prostych bądź lekko spiralnie skręconych żeber, których grzbiety udekorowane są gęsto osadzonymi areolami. Wyrasta z nich od 5 do 11 prostych bursztynowo- żółtych i brązowych cierni o długości do 4 cm. Powierzchnia pędu pokryta jest drobnymi białymi flokami, tworzącymi efektowny wzór. Pod względem ich gęstości i rozmieszczenia astrophytum ornatum jest bardzo zmiennym gatunkiem. Ten piękny kaktus zakwita cytrynowożółtymi kwiatami. Jednak na kwitnienie trzeba czekać dosyć długo, nawet kilka lat. Kwitną dopiero starsze i większe rośliny, które mają ok. 15 cm średnicy.

Walory Astrophytum ornatum

  • wyjątkowy kształt
  • największy gatunek wśród astrophytum
  • ozdobne pasma białych floków
  • cytrynowożółte kwiaty
  • niewielkie wymagania uprawowe

Wymagania Astrophytum ornatum

Astrophytum wymaga stanowiska słonecznego. Preferuje podłoże przepuszczalne, piaszczysto-żwirowe o odczynie zasadowym z bardzo dobrym drenażem na dnie doniczki. W sezonie wegetacyjnym roślinę należy podlewać umiarkowanie, tak aby podłoże dobrze wyschło pomiędzy kolejnymi podlewaniami. Natomiast zimą utrzymuje się roślinę w suchym podłożu i w temperaturze ok. 10 stopni °C. W czasie wegetacji warto zasilić astrophytum płynnym nawozem dla kaktusów i sukulentów. Wymaga przewiewnych i mało wilgotnych stanowisk, należy zapewnić mu bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

astrophytum_myriostigma.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum jest jednym z piękniejszych i bardziej lubianych kaktusów. Szarawo-zielony pęd ozdobiony jest drobnymi białymi flokami, które tworzą ciekawy wzór.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem