Astrophytum ornatum

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01271-VP-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum jest jednym z piękniejszych i bardziej lubianych kaktusów. Szarawo-zielony pęd ozdobiony jest drobnymi białymi flokami, które tworzą ciekawy wzór.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum ze względu na charakterystyczny wygląd zaliczany jest do jednych z piękniejszych i najbardziej lubianych kaktusów. Pochodzi z Meksyku, gdzie rośnie głównie na skalistych wapiennych zboczach, na wysokości od 800 do 2000 metrów nad poziomem morza. Astrophytum ornatum jest gatunkiem największym ze wszystkich astrofytów. W naturze może dorosnąć do 1 metra wysokości. Szarawo-zielony pęd początkowo jest kulisty, z wiekiem przybiera kształt cylindryczny. Zwykle posiada 8 dość wydatnych, prostych bądź lekko spiralnie skręconych żeber, których grzbiety udekorowane są gęsto osadzonymi areolami. Wyrasta z nich od 5 do 11 prostych bursztynowo- żółtych i brązowych cierni o długości do 4 cm. Powierzchnia pędu pokryta jest drobnymi białymi flokami, tworzącymi efektowny wzór. Pod względem ich gęstości i rozmieszczenia astrophytum ornatum jest bardzo zmiennym gatunkiem. Ten piękny kaktus zakwita cytrynowożółtymi kwiatami. Jednak na kwitnienie trzeba czekać dosyć długo, nawet kilka lat. Kwitną dopiero starsze i większe rośliny, które mają ok. 15 cm średnicy.

Walory Astrophytum ornatum

  • wyjątkowy kształt
  • największy gatunek wśród astrophytum
  • ozdobne pasma białych floków
  • cytrynowożółte kwiaty
  • niewielkie wymagania uprawowe

Wymagania Astrophytum ornatum

Astrophytum wymaga stanowiska słonecznego. Preferuje podłoże przepuszczalne, piaszczysto-żwirowe o odczynie zasadowym z bardzo dobrym drenażem na dnie doniczki. W sezonie wegetacyjnym roślinę należy podlewać umiarkowanie, tak aby podłoże dobrze wyschło pomiędzy kolejnymi podlewaniami. Natomiast zimą utrzymuje się roślinę w suchym podłożu i w temperaturze ok. 10 stopni °C. W czasie wegetacji warto zasilić astrophytum płynnym nawozem dla kaktusów i sukulentów. Wymaga przewiewnych i mało wilgotnych stanowisk, należy zapewnić mu bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum

Astrophytum ornatum jest jednym z piękniejszych i bardziej lubianych kaktusów. Szarawo-zielony pęd ozdobiony jest drobnymi białymi flokami, które tworzą ciekawy wzór.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty