Odpowiednio zabezpieczamy rośliny przed chłodem! Zależnie od ich wrażliwości na zimno stosujemy różne sposoby!
 
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Mammillaria laui

Cena: 3,74 zł

7,49 zł brutto

2-A-06-01677-VP-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Mammillaria laui

Uroczy kulisty kaktus z wianuszkiem różowych kwiatów. Urzeka niewielkim rozmiarem i długimi, jasnymi cierniami, które prawie szczelnie okrywają zielony pęd.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Mammillaria laui

Mammillaria laui to niewielki kaktus, który w naturze rośnie w Meksyku. Jest rzadko uprawianym gatunkiem mamilarii, dlatego z pewnością wzbogaci domowe kolekcje kaktusów. W naturze tworzy duże skupiska, złożone z pojedynczych pędów, natomiast w uprawie doniczkowej dopiero starsze okazy mogą wykazywać chęć do takiego wzrostu. Mammillaria laui osiąga ok. 6 cm wysokości i 4,5 cm średnicy. Pęd jest zwykle kulisty lub wydłużony, ciemnozielony i gęsto porośnięty miękkimi, szczeciniastymi cierniami, które prawie całkowicie zasłaniają jego zieleń. Z jednej areoli może wyrastać nawet do 60 jasnych, żółtawo-białych włoskowatych i ułożonych promieniście cierni. Olśniewającą ozdobą rośliny jest wianuszek różowych kwiatów, który pojawia się na szycie pędu i pięknie kontrastuje z jasną barwą cierni. Pojedyncze kwiaty mają ok. 1,2 cm długości i podobną średnicę. Mammillaria laui kwitnie chętnie i obficie, co z pewnością ucieszy miłośników i kolekcjonerów kaktusów.

Walory Mammillarii laui

 • kulisty, zielony pęd
 • niewielkie rozmiary
 • jasne, gęste ciernie
 • wianuszek różowych kwiatów
 • kaktus łatwy w uprawie i chętnie kwitnący

Uprawa i pielęgnacja 

 • oszczędne, umiarkowane podlewanie
 • stanowisko słoneczne
 • przepuszczalne, zdrenowane podłoże
 • zasilanie w okresie wegetacji nawozem do kaktusów
 • zimą należy znacznie ograniczyć podlewanie, miejsce jasne o temperaturze około 10 st C

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

                       Mammillaria vetula gracilis

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Mammillaria laui"

Kochana kulka

Katarzyna M 2020-08-23

Przyszła do mnie absolutnie zdrowa, śliczna roślinka gotowa do kochania i... z niespodzianką jaką była kolejna malutka kulka rosnąca z boku. Jestem zachwycona :D

  Napisz opinię

  Mammillaria laui

  Mammillaria laui

  Uroczy kulisty kaktus z wianuszkiem różowych kwiatów. Urzeka niewielkim rozmiarem i długimi, jasnymi cierniami, które prawie szczelnie okrywają zielony pęd.

   snowflake-512.png 

  Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

  Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

  Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

  W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

  seramis.jpg

  Inni kupili również:

  Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem