Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Lepismium cruciforme 'Red Tip'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Lepismium cruciforme 'Red Tip'

Tropikalny kaktus epifityczny o zwisającym pokroju z mięsistymi, długimi pędami. Młode pędy wybarwione są na czerwonawo. Zakwita drobnymi, biało-różowymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Lepismium 'Red Tip' - zwisające epifity

Lepismium cruciforme 'Red Tip' w naturze rośnie w Ameryce Południowej, głównie w Boliwii, Argentynie i Peru, gdzie porasta drzewa i szczeliny skalne. Ten tropikalny kaktus ma zwisający pokrój, a jego pędy mogą osiągać nawet 120 cm długości. W uprawie doniczkowej będzie miał wolniejszy wzrost i mniejszy rozmiar, jednak należy przygotować dla niego stanowisko, gdzie pędy będą mogły swobodnie przewieszać się w dół i prezentować w pełni swą urodę. Mięsiste, długie, oliwkowozielone pędy są zmienne w budowie i mają od dwóch do sześciu żeber, w przekroju zatem mogą być trójkątne lub nawet pięciokątne. Liście podzielone są na krótkie odcinki i uzbrojone w szczecinki białych włoskowatych i miękkich cierni o długości ok. 2 mm. Charakterystyczne dla odmiany ‘Red Tip’ są młode przyrosty, które przybierają czerwoną barwę i ciekawie kontrastują z zielenią starszych części pędów. Z upływem czasu pędy zielenieją, jednak zdarzyć się może, że starsze pędy również zmienią ubarwienie pod wpływem dużego nasłonecznienia i przybiorą purpurowy odcień. Kwiaty pojawiają się na całej długości pędów w kącikach każdego odcinka.Są niewielkie, pojedyncze, biało- różowe i mają ok. 3 mm średnicy. Lepismium cruciforme 'Red Tip' uprawiane w wiszących pojemnikach stworzy piękną, kaskadową formę, a pędy mogą z czasem stworzyć zieloną, gęstą firanę. Atutem tej rośliny jest połącznie oryginalnego wyglądu z niewielkimi wymaganiami.

Walory Lepismium cruciforme 'Red Tip':

  • pokrój przewieszający się
  • dekoracyjne, długie, mięsiste pędy
  • efektowne, zielono-czerwone wybarwienie
  • drobne, biało-różowe kwiaty
  • nieskomplikowana uprawa
  • nietuzinkowa ozdoba nowoczesnych i klasycznych wnętrz

Uprawa i pielęgnacja Lepismium cruciforme:

Lepismium preferuje stanowiska o pośrednim, rozproszonym świetle lub półcieniste. Posiada rozbudowany system korzeniowy i wymaga obszernej doniczki. Podłoże powinno być żyzne oraz przepuszczalne. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. W okresie wzrostu należy obficie podlewać i zasilać co dwa tygodnie nawozem, który nie zawiera wapnia. Zimą ograniczamy podlewanie. Na krótko przed zakwitnięciem należy zraszać pędy. Warto pamiętać, że gdy tylko pojawią się pierwsze pąki kwiatowe nie wolno przestawiać rośliny w inne miejsce. W przeciwnym razie pąki opadną.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Lepismium cruciforme 'Red Tip'

Lepismium cruciforme 'Red Tip'

Tropikalny kaktus epifityczny o zwisającym pokroju z mięsistymi, długimi pędami. Młode pędy wybarwione są na czerwonawo. Zakwita drobnymi, biało-różowymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty