Wysyłki roślin ruszyły pełną parą. Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5 dni.SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Melocactus amoenus

Cena: 7,49 zł

2-A-06-00795-VP-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Melocactus amoenus

Melocactus amoenus -niesamowity kaktus pochodzący z Meksyku, Kolumbii, Indii Zachodnich i Ameryki Południowej.Cechuje się wolnym tempem wzrostu i kulistym kształtem. Powierzchnię pędu zdobi liczna ilość żeber, które udekorowane są grubymi kolcami. Wraz z osiągnięciem dojrzałości zaczyna wytwarzać cefalium, które umożliwia kwitnienie. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Melocactus amoenus -kaktusy

Zjawiskowy i oczarowujący kaktus, który charakteryzuje się kulistym kształtem oraz wolnym tempem wzrostu. Występuje na obszarze Meksyku, Kolumbii, Indii Zachodnich i Ameryki Południowej. Powierzchnia jego łodygi ma ciemnozielony kolor i wyraźne żebrowania. Dodatkowo udekorowana jest mocnymi, grubymi kolcami w biało-szarym kolorze. Kiedy Melocactus amoenus w pełni dojrzeje, przestaje rosnąć, a na jego szczycie wyrasta tak zwane cefalium. Będzie ono przybierać coraz większy rozmiar przez resztę życia rośliny. Jego powierzchnię zdobią liczne, gęsto osadzone areole, z których wyrastają wełniste włoski o jaskrawym, pomarańczowym kolorze. Dzięki tej efektownej ozdobie możliwe jest kwitnienie. Podczas lata kwiaty wyrastają na powierzchni cefalium, są drobne i mają urokliwy różowy kolor.

Walory Melocactus amoenus:

 • oryginalna, kulista forma
 • ciemnozielone pędy zdobione grubymi, mocnymi kolcami
 • wytwarza cefalium o jaskrawym, pomarańczowym kolorze
 • mało wymagająca pielęgnacja
 • podczas kwitnienia wyrastają drobne różowe kwiaty

Wymagania

 • jasne, słoneczne stanowiska, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia 
 • temperatura minimalna do uprawy to 14 stopni Celsjusza
 • regularne podlewanie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie
 • zimą ograniczone podlewanie i zapewnienie niższej temperatury
 • podłoże żyzne, zasobne, z dobrym drenażem
 • rozmnaża się wyłącznie przez nasiona

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

            melocactus amoenus

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Melocactus amoenus

Melocactus amoenus

Melocactus amoenus -niesamowity kaktus pochodzący z Meksyku, Kolumbii, Indii Zachodnich i Ameryki Południowej.Cechuje się wolnym tempem wzrostu i kulistym kształtem. Powierzchnię pędu zdobi liczna ilość żeber, które udekorowane są grubymi kolcami. Wraz z osiągnięciem dojrzałości zaczyna wytwarzać cefalium, które umożliwia kwitnienie. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem