Astrophytum myriostigma

Cena: 6,99 zł

2-A-06-00832-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Astrophytum myriostigma

Kaktus o kulistej formie z wyraźnym, głębokim żebrowaniem. Ze względu na charakterystyczny kształt zwany jest potocznie "czapką biskupa". Powierzchnia jego pędu pokryta jest krótkimi, gęsto nagromadzonymi włoskami o srebrzystej barwie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Astrophytum myriostigma -"Czapka biskupa"

Niezwykły kaktus o atrakcyjnej budowie, który potocznie nazywany jest "czapką biskupa". W naturalnym środowisku możemy spotkać go na wyżynach środkowego oraz północnego Meksyku. Porasta tam kamieniste gleby wapienne, a także strome zbocza. W uprawie doniczkowej osiąga maksymalnie około 25 cm wysokości, natomiast jego średnica nie przekracza 20 cm. Charakteryzuje się urokliwą, gwieździstą budową. Przeważnie posiada około pięciu regularnych, szerokich, ostro zakończonych żeber. Ich ciemnozielona powierzchnia pokryta jest białymi, drobnymi, gęsto nagromadzonymi włoskami, które nadają roślinie cudowny, srebrzysto-szary odcień. Astrophytum myriostigma zachwyca nie tylko oryginalnym pokrojem, ale także pięknym kwitnieniem. W okresie późnej wiosny lub wczesnego lata na szczycie pędu pojawiają się śliczne, żółte kwiaty o zniewalającym zapachu.

Walory Astrophytum myriostigma

  • efektowna, gwieździsta budowa
  • powierzchnia pędu pokryta drobnymi, srebrzysto-białymi włoskami
  • wytwarza śliczne, żółte kwiaty o słodkim zapachu
  • wolne tempo wzrostu
  • niewielkie wymagania uprawowe

Wymagania Astrophytum myriostigma

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • oszczędne podlewanie od wiosny do jesieni
  • zimą podlewanie należy znacznie ograniczyć, temperatura 5-10 st C
  • w okresie wegetacji zasilanie nawozem do kaktusów

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

astrophytum_myriostigma.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścisrebrzysty
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Astrophytum myriostigma

Astrophytum myriostigma

Kaktus o kulistej formie z wyraźnym, głębokim żebrowaniem. Ze względu na charakterystyczny kształt zwany jest potocznie "czapką biskupa". Powierzchnia jego pędu pokryta jest krótkimi, gęsto nagromadzonymi włoskami o srebrzystej barwie.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem