Mammillaria albilanata

Cena: 7,49 zł

2-A-06-00837-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Mammillaria albilanata

Mamillaria albinata to uroczy gatunek o ciekawym pokroju i pięknym kwitnieniu. Wytwarza grubą, wzniesioną łodygę pokrytą mięciutkimi, białymi włoskami. Późną wiosną pojawiają się bajeczne, różowe kwiaty, które tworzą wianuszek otaczający spłaszczony wierzchołek pędu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Mammillaria albilanata -kaktusy

Mammillaria albilanata to roślina, którą w naturalnym środowisku można spotkać na obszarze Meksyku. Wygląd rośliny zmienia się wraz z jej dojrzewaniem. Wytwarza pędy o początkowo kulistej, później cylindrycznej budowie. W uprawie doniczkowej osiąga maksymalnie około 15 cm wysokości i 8 cm średnicy. Łodyga zbudowana jest z drobnych brodawek zakończonych areolami, z których wyrastają niewielkie, ostre kolce. Dodatkowo roślina niemal całkowicie pokryta jest gęstymi, mięciutkimi, białymi włoskami, które dodają jej niesamowitego uroku. Mammillaria albilanata cechuje się bardzo wolnym tempem wzrostu. Późną wiosną pojawiają się bajeczne, różowe kwiaty, które tworzą uroczy wianuszek wokół spłaszczonego wierzchołka pędu. Niewątpliwie gatunek ten jest niezwykle efektowny i wspaniale prezentuje się na domowych parapetach.

Walory Mammillarii albilanata

  • atrakcyjny, kulisty, później kolumnowy pokrój
  • powierzchnia pędu w całości pokryta mięciutkimi, białymi włoskami
  • urocze, różowe kwiaty
  • wspaniale prezentuje się w każdej aranżacji

Uprawa i pielęgnacja

  • podlewanie oszczędne dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża zupełnie przeschnie
  • w okresie wegetacji zasilanie nawozem do kaktusów
  • przepuszczalne, zdrenowane podłoże dla ograniczenia ryzyka gnicia korzeni
  • stanowisko słoneczne
  • zimą należy znacznie ograniczyć podlewanie, miejsce jasne o temperaturze 10 st C

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

                            mamillaria albilanata

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Mammillaria albilanata

Mammillaria albilanata

Mamillaria albinata to uroczy gatunek o ciekawym pokroju i pięknym kwitnieniu. Wytwarza grubą, wzniesioną łodygę pokrytą mięciutkimi, białymi włoskami. Późną wiosną pojawiają się bajeczne, różowe kwiaty, które tworzą wianuszek otaczający spłaszczony wierzchołek pędu.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem