Gymnocalycium damsii

Cena: 6,69 zł

2-A-06-00860-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Gymnocalycium damsii

Gymnocalycium damsii to niezwykle urokliwy kaktus o interesującej budowie oraz niecodziennym ubarwieniu. W naturalnym środowisku występuje na obszarze Ameryki Południowej. Charakteryzuje się wspaniałą kolorystyką, która łączy w sobie odcienie głębokiej, ciemnej zieleni, brązu, szarości oraz bordu. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Gymnocalycium damsii -kaktusy

Gymnocalycium damsii to niezwykle urokliwy kaktus o interesującej budowie oraz niecodziennym ubarwieniu. W naturalnym środowisku występuje na obszarze Ameryki Południowej. W uprawie doniczkowej osiąga do około 10 centymetrów wysokości oraz od 8 do 15 centymetrów średnicy. Posiada kulisty pęd, który otoczony jest wyraźnym żebrowaniem. Charakteryzuje się wspaniałą kolorystyką, która łączy w sobie odcienie głębokiej, ciemnej zieleni, brązu, szarości oraz bordo. Na odcień oraz intensywność ubarwienia wpływają warunki świetlne. Dodatkową dekoracją gymnocalycium są regularnie rozmieszczone areole, z których promieniście wyrastają kremowo-brązowe kolce. W okresie wiosenno-jesiennym damsii przyciąga wzrok efektownymi kwiatami, których kolorystyka jest mocno zróżnicowana jednak najczęściej mają subtelną, kremowo-różową lub białą barwę.

 Walory Gymnocalycium damsii

  • kompaktowy rozmiar
  • efektowna budowa pędu
  • niezwykłe ubarwienie
  • wytwarza śliczne kwiaty w okresie wiosenno-jesiennym
  • powierzchnię pędu zdobią regularnie rozmieszczone areole

Wymagania

  • stanowisko jasne, słoneczne
  • w okresie wegetacji zasilanie nawozem do kaktusów
  • regularne podlewanie, ale dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha
  • zimą ograniczone podlewanie i chłodniejsze stanowisko
  • podłoże przepuszczalne, z dobrym drenażem (można wykorzystać podłoże do kaktusów i sukulentów)

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                          Gymnocalycium baldianum

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Gymnocalycium damsii

Gymnocalycium damsii

Gymnocalycium damsii to niezwykle urokliwy kaktus o interesującej budowie oraz niecodziennym ubarwieniu. W naturalnym środowisku występuje na obszarze Ameryki Południowej. Charakteryzuje się wspaniałą kolorystyką, która łączy w sobie odcienie głębokiej, ciemnej zieleni, brązu, szarości oraz bordu. 

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem