Uwaga! Ze względu na dużą ilość zamówień czas realizacji to obecnie około 1 tygodzień (5-7 dni roboczych)! Dostawy zagraniczne oraz możliwość rejestracji dla innych krajów niż Polska są okresowo zablokowane. International deliveries and registrations are temporary blocked.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Melocactus azureus

Cena: 6,69 zł

2-A-06-00904-VP-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Melocactus azureus

Melocactus azureus -jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową, efektowną, mroźną, niebieską kolorystykę. Gdy jego pęd osiągnie pełnię dojrzałości, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Melocactus azureus -kaktusy

Jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową formę i efektowną kolorystykę. W uprawie jest jednak bardziej wymagający niż inne kaktusy. Jego kulisty, żebrowany pęd dorasta maksymalnie do około 15 centymetrów wysokości. Wyjątkowy, mroźny, niebieski naskórek wspaniale komponuje się z kolcami, których ubarwienie jest dość zróżnicowane -od srebrzysto-białego do czerwonawo-brązowego. Gdy pęd azureusa w pełni dojrzeje, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie. Ma ono jaskrawy, pomarańczowy kolor, wełnistą strukturę i jest w stanie przerosnąć ciało kaktusa. Kwiaty możemy zaobserwować w okresie wiosenno-jesiennym. Są stosunkowo niewielkich rozmiarów i mają urokliwą, karmazynową barwę.

Walory Melocactus azureus:

  • atrakcyjna, kulista forma
  • niebieskie pędy udekorowane mocnymi kolcami
  • wytwarza cefalium w jaskrawym, pomarańczowym kolorze
  • wytwarza piękne, karmazynowe kwiaty

Wymagania

  • jasne, słoneczne stanowiska (zbyt duża ilość słońca powoduje brązowienie, ale sprzyja kwitnieniu)
  • regularne podlewanie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie
  • nie należy dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża
  • podłoże żyzne, zasobne, z dobrym drenażem
  • rozmnaża się wyłącznie przez nasiona
  • nie należy przesadzać rośliny po wytworzeniu cefalium

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                    melocactus azureus

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściniebieski
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Melocactus azureus

Melocactus azureus

Melocactus azureus -jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową, efektowną, mroźną, niebieską kolorystykę. Gdy jego pęd osiągnie pełnię dojrzałości, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie.

Czas realizacji zamówienia to obecnie około 1 tydzień (5-7 dni roboczych)!

PRZYDATNE INFORMACJE

Czas realizacji jest niezmienny

Długi czas realizacji wynika z bardzo dużej ilości zamówień oraz wszechobecnych trudności wynikających ze stanu pandemii. Niestety nie jesteśmy w stanie spełniać próśb o skrócenie czasu realizacji ze względu na kolejność i sprawiedliwość wobec Klientów, którzy złożyli zamówienie przed Tobą! Jeśli Twoje zamówienie uda się wysłać wcześniej, otrzymasz powiadomienie mailowe.

Prosimy o cierpliwość! 

Jeśli nie minął jeszcze deklarowany czas realizacji, prosimy o nie zadawanie pytań o termin realizacji i status zamówienia. Przyspieszy nam to proces odpowiedzi na wiadomości w innych sprawach, a infolinia rzadziej będzie zajęta! Aktualny status zamówienia można zawsze sprawdzić na stronie, do której link prześlemy w mailu po zakupie.

Złożone zamówienia traktujemy jako ostateczne!

Przemyśl swoje zakupy przed zatwierdzeniem zamówienia. Chcemy, aby nasza obsługa mogła poświęcić całą swoją uwagę na sprawną obsługę Klienta, dopilnowanie jakości wysyłanych produktów oraz bezpieczne pakowanie. W związku z tym po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji i dodawania kolejnych produktów. Niestety przy dużej ilości zamówień wydłuża to proces realizacji i powoduje duże komplikacje, które nie ułatwiają nam pracy w tym trudnym okresie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za niedogodności!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem