Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Melocactus azureus

Cena: 6,69 zł

2-A-06-00904-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Melocactus azureus

Melocactus azureus -jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową, efektowną, mroźną, niebieską kolorystykę. Gdy jego pęd osiągnie pełnię dojrzałości, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Melocactus azureus -kaktusy

Jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową formę i efektowną kolorystykę. W uprawie jest jednak bardziej wymagający niż inne kaktusy. Jego kulisty, żebrowany pęd dorasta maksymalnie do około 15 centymetrów wysokości. Wyjątkowy, mroźny, niebieski naskórek wspaniale komponuje się z kolcami, których ubarwienie jest dość zróżnicowane -od srebrzysto-białego do czerwonawo-brązowego. Gdy pęd azureusa w pełni dojrzeje, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie. Ma ono jaskrawy, pomarańczowy kolor, wełnistą strukturę i jest w stanie przerosnąć ciało kaktusa. Kwiaty możemy zaobserwować w okresie wiosenno-jesiennym. Są stosunkowo niewielkich rozmiarów i mają urokliwą, karmazynową barwę.

Walory Melocactus azureus:

  • atrakcyjna, kulista forma
  • niebieskie pędy udekorowane mocnymi kolcami
  • wytwarza cefalium w jaskrawym, pomarańczowym kolorze
  • wytwarza piękne, karmazynowe kwiaty

Wymagania

  • jasne, słoneczne stanowiska (zbyt duża ilość słońca powoduje brązowienie, ale sprzyja kwitnieniu)
  • regularne podlewanie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie
  • nie należy dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża
  • podłoże żyzne, zasobne, z dobrym drenażem
  • rozmnaża się wyłącznie przez nasiona
  • nie należy przesadzać rośliny po wytworzeniu cefalium

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                    melocactus azureus

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściniebieski
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Melocactus azureus

Melocactus azureus

Melocactus azureus -jeden z najbardziej pożądanych brazylijskich Melocactusów ze względu na nietypową, efektowną, mroźną, niebieską kolorystykę. Gdy jego pęd osiągnie pełnię dojrzałości, przestaje rosnąć. Wówczas na jego spłaszczonym szczycie pojawia się cefalium, dzięki któremu możliwe jest kwitnienie.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem