Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Opuntia microdasys var. rufida

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Opuntia microdasys var. rufida

Opuncja o niemal okrągłych, mięsistych pędach, które pokryte są równomiernie miedzianymi piegami areoli. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Opuncja 'Rufida' 

Opuncja drobnokolczasta jest sukulentem z rodziny kaktusowatych, który w naturze porasta głównie pustynne obszary Meksyku. Nie posiada typowych kłujących cierni, lecz maleńkie włoskowate glochidy, zebrane w równomiernie rozmieszczone grupki. Mimo, że z wyglądu sprawiają wrażenie miękkich i pluszowych, glochidy są w rzeczywistości kruche, łamliwe i zakończone haczykowato, co pomaga im wczepiać się w skórę. Dotyk opuncji drobnokolczastej nie należy do przyjemnych, ponieważ glochidy mogą powodować podrażnienia skóry. Nie zraża to jednak kolekcjonerów tych pięknych sukulentów, gdyż walory ozdobne i łatwość w uprawie wynagradzają z nawiązką jej osobliwe obronne zachowanie. 

Opuntia rufida cechuje się eliptycznymi lub niemal okrągłymi, mięsistymi pędami o zaokrąglonych brzegach. Pojedyncze pędy mogą osiągać nawet 15 cm średnicy. Wyrastają po dwa, trzy lub więcej z górnej części starszego pędu i układają się jak pionowe żaluzje - zachodząc bokami za siebie. Pędy mają zieloną barwę i są zaopatrzone w maleńkie glochidy, zebrane w grupki i wyrastające z areoli. Nazwa gatunku pochodzi od łacińskiego słowa rufus, co oznacza czerwony i idealnie obrazuje czerwono- miedzianą barwą włoskowatych glochidiów, które tworzą na pędach kontrastowy, piegowaty wzór. Starsze okazy mogą zakwitnąć kremowo- żółtymi kwiatami. W naturalnych siedliskach opuntia rufida tworzy gęsty krzewiasty pokrój i osiąga 1,5 metra wysokości oraz 2,5 metra szerokości. Dlatego w uprawie domowej będzie potrzebowała stabilnej doniczki, aby uniknąć przewracania się ze względu na sporą wagę części naziemnej.

Walory opuncji 'Rufida'

• ciekawy pokrój
• atrakcyjne, niemal okrągłe zielone pędy
• czerwono-miedziana barwa włoskowatych glochidów
• piękny wzór z równomiernie ułożonych areoli
• niewielkie wymagania uprawowe i pielęgnacyjne

Wymagania opuncji

  • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
  • bardzo mało wymagająca roślina domowa, odporna na suszę i zaniedbania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Opuntia microdasys var. rufida"

Opuntia

Kacper F 2021-01-14

przepiękna roślina, delikatna ale subtelna, polecam dla amatorów!!!!

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Opuntia microdasys var. rufida

Opuntia microdasys var. rufida

Opuncja o niemal okrągłych, mięsistych pędach, które pokryte są równomiernie miedzianymi piegami areoli. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty