Cheiridopsis candidissima

Cena: 5,02 zł

6,69 zł brutto

Program lojalnościowy

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja. Czytaj więcej


2-A-06-Ch-00777-NA

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Cheiridopsis candidissima

Fascynujący sukulent, który w naturalnym środowisku występuje na obszarze Afryki Południowej. Wyróżnia się nietypową formą liści oraz ich niebiesko-zielonym ubarwieniem. W okresie późnej zimy wytwarza piękne, żółte kwiaty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Cheiridopsis candidissima -żywe kamienie  

Fascynujący sukulent, który w naturalnym środowisku występuje na obszarze Afryki Południowej. Przy uprawie doniczkowej osiąga do około 10 centymetrów wysokości. Posiada gumowate, soczyste liście, które potrafią przybierać rozmaite kształty. Kolorystyka o niebiesko-zielonych odcieniach pięknie prezentuje się na ich wydłużonej powierzchni. Wspaniale również komponuje się z kwiatami, wytwarzanymi przez roślinę w okresie późnej zimy. Mają fenomenalne, intensywne ubarwienie od koloru kremowego po żółty oraz pomarańczowy, który widoczny jest na obrzeżeniach. Średnica kwiatów sięga nawet 8 cm, czyli bardzo dużo w stosunku do wielkości liści. Po zapyleniu kwiaty zamieniają się w owocostany o interesującej budowie. Oprócz kwiatów o wyjątkowości tego sukulenta stanowi nietypowa budowa liści wpisująca się w półpustynny, skalisty krajobraz. To dzięki niej roślina była wstanie zamaskować się przed zwierzętami i "udając" odłamki skalne przetrwać w takim środowisku.

Walory Cheiridopsis candidissima

  • soczyste liście o niebiesko-zielonej kolorystyce
  • wytwarza piękne, żółte kwiaty
  • liście przybierają rozmaite kształty podobne do odłamków skalnych
  • mało wymagająca uprawa

Wymagania Cheiridopsis candidissima

  • stanowisko z bezpośrednim światłem słonecznym
  • zdrenowane, przepuszczalne podłoże
  • bardzo rzadkie podlewanie w okresie lata
  • intensywniejsze podlewanie w okresie poprzedzającym kwitnienie (przedwiośnie)
  • odporny na temperatury do -5 stopni Celsjusza
  • podłoże piaszczyste, bogate w minerały

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Cheiridopsis candidissima

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściniebieski
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cheiridopsis candidissima

Cheiridopsis candidissima

Fascynujący sukulent, który w naturalnym środowisku występuje na obszarze Afryki Południowej. Wyróżnia się nietypową formą liści oraz ich niebiesko-zielonym ubarwieniem. W okresie późnej zimy wytwarza piękne, żółte kwiaty. 

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem