Begonia erythrophylla 'Bunchii'

Cena: 41,99 zł

59,99 zł brutto

2-C-14-01099-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Begonia erythrophylla 'Bunchii'

Begonia o fantazyjnie pokręconych, kędzierzawych i lśniących liściach w kolorze ciemnozielonym i bordowym. Łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Begonia 'Bunchii' -pierzasto listna

Begonie rosną w naturze w wielu krajach strefy tropikalnej i subtropikalnej, najczęściej w podszycie wilgotnego lasu tropikalnego. Begonia 'Bunchii' jest uroczą odmianą znanej i uprawianej od dziesiątek lat Begonii erythrophylla. Obie uznawane są za mało wymagające i ozdobne z liści. Jednak begonia 'Bunchii' jest z wyglądu nieco bardziej niesforna i fantazyjna. Z racji jej mocno pofałdowanych, kędzierzawych liści, których brzegi wywijają się jak falbanki, przypomina spódnice tancerek kankana. Liście są mięsiste, średniej wielkości i wyrastają na owłosionych ogonkach o długości około 10 cm. Dodatkowo są one atrakcyjnie zabarwione i zakończone małymi włoskami. Spód blaszki liściowej jest w kolorze bordowym, a wierzch jest lśniący i ciemnozielony. Ozdobą liści są również kontrastowe, dużo jaśniejsze, dłoniaste nerwy. Zaletą begonii 'Bunchii' jest także kwitnienie w okresie zimowym, wtedy ponad jej liśćmi pokazują się chmurki małych jasnoróżowych kwiatów. Tworzy pełzające naziemne kłącza, które rozrastają się, wypełniając powierzchnię doniczki. Po czasie ma tendencję do zwieszania się, dlatego można ją uprawiać w wiszących pojemnikach.

Walory Begonii 'Bunchii'

  • bordowo-zielony kontrast kolorystyczny
  • łatwa w uprawie
  • lekko zwisający pokrój
  • łatwa do rozmnażania 
  • kędzierzawe lśniące liście

Wymagania Begonii erythrophylla 'Bunchii'

Begonia erythrophylla 'Bunchii' jest rośliną łatwą w uprawie. Toleruje przeciętne warunki domowe i temperaturę pokojową ok. 20°. Najlepiej, żeby temperatura nie spadała poniżej 15° C. Dobrze się czuje na stanowisku jasnym z rozproszonym światłem lub półcienistym. Toleruje suche powietrze w pomieszczeniu. Wymaga podłoża przepuszczalnego, lekkiego, bogatego w próchnicę, o pH neutralnym do lekko kwaśnego. Latem podlewamy begonię 2 razy w tygodniu, tak aby wierzchnia warstwa podłoża przeschła przed kolejnym podlewaniem, zimą rzadziej. Do podlewania należy używać wody bezwapniowej. Nawożenie nie powinno być obfite, wystarczy dokarmić ją raz w miesiącu. Begonia erythrophylla jest bardzo łatwa do rozmnażania przez podział kłączy lub przez sadzonki liściowe.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 14 cm. Wysokość sadzonki mierzona wraz z doniczką to około 25-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

Begonia maculata

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Begonia erythrophylla 'Bunchii'

Begonia erythrophylla 'Bunchii'

Begonia o fantazyjnie pokręconych, kędzierzawych i lśniących liściach w kolorze ciemnozielonym i bordowym. Łatwa w uprawie.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem