Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Hedera helix 'Tattoo Ripple' Bluszcz

Cena: 9,99 zł

2-B-09-01223-NA-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hedera helix 'Tattoo Ripple' Bluszcz

Bluszcz o wyjątkowo dekoracyjnych, mocno powcinanych i ostro zakończonych liściach w kolorze żółto-zielonym. Osobliwy kształt liści tworzy widowiskowy efekt.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Bluszcz 'Tattoo Ripple' -rośliny pnące i zwisające

Hedera helix jest gatunkiem wiecznie zielonego pnącza o bujnym ulistnieniu i długich, czepnych pędach. Roślina śródziemnomorsko-atlantycka, która występuje na terenie Europy z wyjątkiem jej północnych krańców i części wschodniej. W naturalnym środowisku cechuje się szybkim wzrostem i pokaźnym rozmiarem docelowym. Zyskuje coraz większą popularność ze względu na zdolności adaptacyjne oraz cechującą ją wytrzymałość.

Hedera helix 'Tattoo Ripple' jest odmianą o wyjątkowo dekoracyjnych liściach. Wyróżnia się spośród innych bluszczy głęboko powcinaną i wydłużoną blaszką liściową. Liście są barwne i mają wyrazisty rysunek. Ciemnozielony środek liścia rozchodzi się promieniście wzdłuż nerwów, tworząc niebywale dekoracyjny i klarowny wzór. Brzeg liścia jest jaśniejszy, przy czym u młodszych liści ma kolor limonkowy, u starszych zmienia się na jasnokremowy. Liście są pięcioklapowe i mają długość 4-5 cm. Pojedyncze klapy są bardzo wąskie i ostro zakończone. Mocno powcinany i ostro zakończony kształt liści wraz z wyrazistym i zadziornym rysunkiem tworzą widowiskowy efekt. W uprawie domowej bluszcz dorasta do 1,5 metra długości. Żeby zachować jego zwarty pokrój, główne pędy należy co jakiś czas przycinać.

Bluszcze można formować w najrozmaitszy sposób, prowadząc je przy podporach lub obsadzać nim wiszące ample. Wszystkie części rośliny są toksyczne, a kontakt z sokiem może podrażniać skórę lub powodować reakcję alergiczną.

Walory bluszczu 'Tattoo Ripple'

 • zielono- żółta kolorystyka
 • wyrazisty wzór
 • głęboko powcinane liście
 • atrakcyjne pnącze
 • długie pędy z dekoracyjnym ulistnieniem
 • roślina tolerancyjna, łatwa w uprawie

Wymagania bluszczu 'Tattoo Ripple'

Jest to roślina, która świetnie przystosowuje się do warunków, które zostaną dla niej stworzone. Temperatury najbardziej sprzyjające wzrostowi oscylują pomiędzy 10 a 21 stopniami Celsjusza. Bluszcz ten najlepiej czuje się w warunkach wysokiej wilgotności w powietrzu i podłożu oraz w miejscach, w których ma zapewniony półcień lub całkowite zacienienie. Nadmierna ekspozycja w słońcu grozi poparzeniem liści. Nie należy do roślin wymagających jeśli zapewni mu się miejsce osłonięte od promieni słonecznych oraz żyzne i wilgotne podłoże. Bluszcze najlepiej rosną w mieszance przepuszczalnej, dlatego warto stosować do ich uprawy podłoża torfowe, o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla bluszczu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 9 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.           

                         

                                       https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/hedera_helix%20_Wonder.jpg

                  

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódA- Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hedera helix 'Tattoo Ripple' Bluszcz"

Polecam

Joanna S 2021-04-07

Rośnie jak na drożdżach ???? Ciekawa roślina o pięknym ubarwieniu i kształcie . Przyszła zdrowa, mała sadzonka lecz mocno przelana jak na porę roku, w której była wysyłana. (Grudzień). Na szczęście bluszcze wodę lubią ????

  Napisz opinię

  Hedera helix 'Tattoo Ripple' Bluszcz

  Hedera helix 'Tattoo Ripple' Bluszcz

  Bluszcz o wyjątkowo dekoracyjnych, mocno powcinanych i ostro zakończonych liściach w kolorze żółto-zielonym. Osobliwy kształt liści tworzy widowiskowy efekt.

   snowflake-512.png 

  Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

  Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

  Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

  W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

  seramis.jpg

  Inni kupili również:

  Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem