Szybki czas realizacji zamówień!SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Hedera helix 'Golden Ingot' Bluszcz

Cena: 7,99 zł

2-A-06-01946-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hedera helix 'Golden Ingot' Bluszcz

Atrakcyjny i elegancki, pstrolistny bluszcz o żółto- kremowych liściach, nakrapianych ciemnozielonymi i szarymi plamkami. Roślina cienioznośna i do chłodniejszych pomieszczeń.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Bluszcz 'Golden Ingot' -pnącza do uprawy domowej

Bluszcz jest jedną z najchętniej uprawianych roślin doniczkowych, cenionych za niewygórowane wymagania, długowieczność, wytrzymałość i dekoracyjne liście. W naturze rośnie m.in. w lasach strefy umiarkowanej Europy, gdzie płoży się po ziemi lub wspina po podporach i drzewach za pomocą korzeni czepnych. 

'Golden Ingot' jest odmianą pstrolistną o atrakcyjnym, żółto-zielonym wybarwieniu, która może być uprawiana zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Pędy są gęsto ulistnione i dorastają do 10 cm wysokości, a następnie przewieszają się przez brzegi pojemnika, osiągając ok. 50 - 60 cm długości. 'Golden Ingot' tworzy zwarty i gęsty pokrój, a największą ozdobą tej odmiany są pstrokate, trzy i pięcioklapowe, niezbyt głęboko wcięte liście o zaokrąglonych brzegach. Środek blaszki liściowej ozdobiony jest dużą, zielono-szarą, marmurową plamką, którą okala szeroka jasnożółta i kremowa obwódka. Brzegi liści zaznaczone są cieniutkim, ciemnozielonym i nieregularnym, często postrzępionym marginesem. Przy mocniejszym oświetleniu żółte wybarwienia na liściach mogą się zmienić na jaśniejszy, kremowy kolor, natomiast w zbyt ciemnych pomieszczeniach pstrokate wzory będą zatracać intensywność wybarwienia. 

Bluszcze można formować w najrozmaitszy sposób, prowadząc je przy podporach lub obsadzać nim wiszące ample. Wszystkie części rośliny są toksyczne, a kontakt z sokiem może podrażniać skórę lub powodować reakcję alergiczną.

Walory bluszczu 'Golden Ingot':

  • długie pędy z dekoracyjnym ulistnieniem
  • żółto - zielone wyraziste ubarwienie
  • żółty margines i zielony środek liścia
  • roślina łatwa w uprawie
  • roślina cienioznośna

Wymagania bluszczu:

Jest to roślina, która świetnie przystosowuje się do warunków, które zostaną dla niej stworzone. Temperatury najbardziej sprzyjające wzrostowi oscylują pomiędzy 10 a 21 stopniami Celsjusza. Bluszcz najlepiej czuje się w warunkach wysokiej wilgotności w powietrzu i podłożu oraz w miejscach, w których ma zapewniony półcień lub całkowite zacienienie. Nadmierna ekspozycja w słońcu grozi poparzeniem liści. Nie należy do roślin wymagających jeśli zapewni mu się miejsce osłonięte od promieni słonecznych oraz żyzne i wilgotne podłoże. Bluszcze najlepiej rosną w mieszance przepuszczalnej, dlatego warto stosować do ich uprawy podłoża torfowe, o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla bluszczu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 6 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.           

                             https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/hedera_helix%20_Wonder.jpg

                  

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódA- Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hedera helix 'Golden Ingot' Bluszcz

Hedera helix 'Golden Ingot' Bluszcz

Atrakcyjny i elegancki, pstrolistny bluszcz o żółto- kremowych liściach, nakrapianych ciemnozielonymi i szarymi plamkami. Roślina cienioznośna i do chłodniejszych pomieszczeń.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem