Syngonium 'Ngern Lai Ma'

Cena: 199,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-15-03487-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Syngonium 'Ngern Lai Ma'

Syngonium 'Ngern Lai Ma' to kolekcjonerska zroślicha odpowiednia dla początkujących. Długie, strzałkowate liście. Kolekcjonerski rarytas, który szybko rośnie i jest prosty w uprawie. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Zroślicha 'Ngern Lai Ma' -kolekcjonerska

Rodzinne strony Syngonium to Ameryka Południowa, a w szczególności równikowe lasy tropikalne Meksyku i Brazylii. Pnącze wykorzystuje tam inne rośliny (najczęściej wysokie drzewa) jako podpory, które dają mu możliwość wspinania się w stronę słońca. Zroślicha to jeden z niewielu gatunków, które wykazują skototropizm, czyli wyszukiwanie ocienionych miejsc w początkowej fazie wzrostu. Cień daje im gwarancję, że w niedalekiej odległości znajduje się wysokie i gęste drzewo, które będzie odpowiednie do kolonizacji. Odmiana Syngonium ‘Ngern Lai Ma’ to kolekcjonerski rarytas, który przyciąga wzrok swoimi strzałkowatymi, wydłużonymi liśćmi w kolorze srebrzystej, rozbielonej zieleni. Kontrastowe, ciemnozielone obrzeża blaszki dodatkowo eksponują każdy liść z osobna, podkreślając ich unikalny kształt. Nasada liści jest strzałkowata. Zroślicha ‘Ngern Lai Ma’ może być uprawiana na dwa sposoby – jako zwisająca ozdoba np. w podwieszanych donicach lub w prowadzona na paliku. Uprawa na podporze skutkuje szybszym osiągnięciem przez liści dojrzałego kształtu i uwypuklenia cech odmianowych. Syngonium wydziela drażniący sok, który może być niebezpieczny dla zwierząt. Jest odpowiednia dla początkujących ze względu na prostotę uprawy i zawrotny wzrost, który daje miłośnikom roślin szybką satysfakcję.

Walory Syngonium 'Ngern Lai Ma':

  • szybki wzrost
  • podłużny, strzałkowaty kształt liści
  • miętowy odcień blaszki z ciemnozielonymi obrzeżami
  • prostota uprawy
  • roślina kolekcjonerska

Pielęgnacja ‘Syngonium 'Ngern Lai Ma':

Syngonium ‘Ngern Lai Ma’ pochodzi z tropików, gdzie rośnie w żyznym, przepuszczalnym podłożu. Z czasem korzeniami powietrznymi chwyta się pnia drzewa i wiedzie żywot epifityczny. Oznacza to, że wymaga odpowiedniej mieszanki podłoża, która zapewni mu równowagę powietrzno-wodną w korzeniach. Takie warunki spełnia Podłoże Uniwersalne Zielonego Parapetu lub specjalistyczne podłoże Seramis. Można również samemu przygotować mieszankę, która odpowie na potrzeby tego Syngonium – najlepiej, żeby w składzie znalazły się takie komponenty jak kora piniowa (30%), czipsy kokosowe (20%), mech spaghnum (20%), worm castings (20%) oraz perlit (10%). Wilgotne środowisko z którego pochodzi zroślicha wskazuje na to, że roślina preferuje podwyższoną wilgotność powietrza – najlepiej powyżej 50%. W suchych pomieszczeniach można łatwo podnieść wilgotność zaopatrując się w nawilżacz powietrza. Zamgławianie również zostanie przez roślinę docenione, ale należy upewnić się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane, aby zastój wody na liściach nie wywołał choroby grzybowej. Zroślicha najlepiej czuje się na stanowisku o rozproszonym świetle, ale słabe promienie bezpośredniego, porannego słońca nie zrobią jej krzywdy. W cieniu roślina zachowa funkcje życiowe, jednak trzeba mieć na uwadze, że może stracić swój pokrój i intensywność wybarwienia.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści srebrzysty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Syngonium 'Ngern Lai Ma'"

Aelita S.

Aelita S 2021-11-06

The plant is gorgeous, even bigger and bushier than on the photo. I definitely recommend to buy it.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Syngonium 'Ngern Lai Ma'

Syngonium 'Ngern Lai Ma'

Syngonium 'Ngern Lai Ma' to kolekcjonerska zroślicha odpowiednia dla początkujących. Długie, strzałkowate liście. Kolekcjonerski rarytas, który szybko rośnie i jest prosty w uprawie. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty