Dieffenbachia 'Compacta'

Cena: 23,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Dieffenbachia 'Compacta'

Dieffenbachia ‘Compacta’ przypomina pokrojem drzewko. Jej największą ozdobą są liście w kontrastowych kolorach. Odpowiednia dla początkujących kolekcjonerów. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Difenbachia 'Compacta'

Dieffenbachia ‘Compacta’ to egzotyczna piękność o efektownej kolorystyce. Roślina pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie dorasta do 3 metrów wysokości. W warunkach domowych Dieffenbachia ‘Compacta’ będzie co prawda o połowę niższa, ale jej liście mogą osiągnąć nawet 30 cm długości. Liście Dieffenbachii ‘Compacta’ wyrastają ze sztywnych, wyprostowanych pędów, mają lancetowaty kształt i są skupione na szczycie łodygi. Cechą charakterystyczną Dieffenbachii jest to, że jej międzywęźla mają wyraźne, pierścieniowate ślady po wcześniejszych przyrostach. Kontrastowa kolorystyka sprawia, że trudno przejść obok tej rośliny obojętnie. Brzegi blaszki Dieffenbachii ‘Compacta’ przybierają żywy odcień zieleni, który przechodzi stopniowo w jasną żółć. Nakrapiania znajdujące się na środkowej części liścia układają się w ciekawe wzory. W przypadku zapewnienia odpowiednich warunków Dieffenbachia kwitnie, jednak jej kwiaty nie mają walorów dekoracyjnych. Wszystkie części rośliny wydzielają mleczny sok, który zawiera szczawiany wapnia, więc zaleca się przesadzać roślinę w rękawiczkach oraz trzymać ją z daleka od zwierząt domowych. Dieffenbachia ‘Compacta’ to okazała roślina, która idealnie sprawdzi się jako dekoracja salonu. Będzie odpowiednia dla początkujących kolekcjonerów ze względu na szybki wzrost i prostotę uprawy.

Walory Dieffenbachii ‘Compacta’:

  • sztywne, ostro zakończone liście
  • kontrastowe ubarwienie
  • roślina prosta w uprawie
  • grube, sztywne pędy
  • wzniesiony pokrój

Pielęgnacja dieffenbachii

Dieffenbachia preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Ziemia do uprawy powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko wilgotna. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża zupełnie przeschnie. Latem podlewanie powinno być obfite, natomiast zimą należy je znacznie ograniczyć. Idealna będzie woda przegotowana, odstała. Dieffenbachia bardzo źle znosi przeciągi oraz przelanie. W okresie letnim optymalna temperatura powinna utrzymywać się w granicach 20-25 st. C, zimą 18-21 st. C. Od marca do października roślinę zasilamy nawozem do kwiatów o ozdobnych liściach. Dieffenbachia uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego wskazane jest jej częste zraszanie.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dieffenbachia 'Compacta'

Dieffenbachia 'Compacta'

Dieffenbachia ‘Compacta’ przypomina pokrojem drzewko. Jej największą ozdobą są liście w kontrastowych kolorach. Odpowiednia dla początkujących kolekcjonerów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty