Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Philodendron 'White Wizard' Filodendron

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-04530-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Philodendron 'White Wizard' Filodendron

Kolekcjonerska odmiana variegata. Filodendron pnący o atrakcyjnych, biało – zielonych, sercowatych liściach i zielonych pędach. Urzeka pstrym, niepowtarzalnym ubarwieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Filodendron 'White Wizard' - kolekcjonerski

Filodendron ‘White Wizard’ to kolekcjonerski kwiat domowy, który z pewnością uszczęśliwi miłośników form variegata. Tworzy pnący pokrój, więc będzie wdzięczny za pionową podporę lub palik modułowy z mchem, po którym będzie mógł się wspinać. Pędy ulistnione są pięknymi, dużymi liśćmi o sercowatym kształcie i zielono - białym ubarwieniu. Mają one pstry deseń i duży procent jasnej powierzchni. Początkowo liście młodych roślin są bardziej wydłużone i węższe, z wiekiem blaszka liściowa jest szersza i ma pełniejszy, sercowaty kształt. Każdy liść jest wyjątkowy pod względem ubarwienia i ozdobiony niepowtarzalnymi plamami o różnym nasileniu wariegacji. Niektóre liście mogą być delikatnie upstrzone bielą, inne są prawie całkowicie białe lub mają wyraźnie zaznaczone, duże odbarwienia. Filodendron ‘White Wizard’ ma tendencję do powolnego wzrostu, ale warto czekać aż uformuje pnącą wieżę. Biały Czarodziej na pierwszy rzut oka może się mylić z odmianami o podobnym ubarwieniu - filodendronami 'White Princess' i ‘White Knight', jednak ‘White Wizard’ łatwo rozpoznać po zielonych pędach, większych i wyraźniej zaznaczonych, zielono-białych odbarwieniach oraz bardziej zaokrąglonych liściach. Chociaż ‘White Wizard’ jest filodendronem pnącym, to można go prowadzić w formie niższej i rozkrzewionej, przycinając co jakiś czas szczytowe części pędów.

Filodendron ’White Wizard’ - walory:

  • forma variegata
  • pnący pokrój
  • zielono-białe, pstre ubarwienie z wyrazistymi, białymi plamami
  • zielone pędy
  • odmiana kolekcjonerska, rzadko spotykana w sprzedaży
  • łatwa uprawa

Philodendron White Wizard - uprawa (pielęgnacja)

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Philodendron 'White Wizard' Filodendron"

Zdrowy ładny kwiatek

Katarzyna Ł 2023-04-29

Philodendron przyszedł duży, ładny i zdrowy. Niestety trafił mi się bardzo mało wybarwiony. Liczę na to, że w przyszłości pojawi się więcej białych liści

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Philodendron 'White Wizard' Filodendron

Philodendron 'White Wizard' Filodendron

Kolekcjonerska odmiana variegata. Filodendron pnący o atrakcyjnych, biało – zielonych, sercowatych liściach i zielonych pędach. Urzeka pstrym, niepowtarzalnym ubarwieniem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.