Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem? Sprawdź teraz → 

Schismatoglottis pusilla

Cena: 89,99 zł

2-B-15-04626-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Schismatoglottis pusilla

Zjawiskowa, tropikalna roślina o widowiskowo pięknych, zielono - srebrzystych liściach w nieregularne plamy. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Cienioznośna roślina domowa.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Schismatoglottis pusilla

Schismatoglottis pusilla jest rzadko spotykaną w sprzedaży rośliną, która zachwyca pięknymi, dużymi liśćmi ozdobionymi ciekawym, nieregularnym wzorem. Ta tropikalna piękność należy do rodziny obrazkowatych i jest bliską kuzynką homalomeny. W naturze spotkać ją można głównie na Filipinach, gdzie porasta najniższe piętro lasów równikowych. Wszystkie gatunki Schismatoglottis mają zachwycające i efektowne wybarwione liście, a Schismatoglottis pusilla nie odstaje od reszty rodziny. Tworzy pokrój rozłożystej i gęstej kępki, osiągając ok. 50 cm wysokości i podobną szerokość. Liście osadzone są na długich, wzniesionych ogonkach, mają kształt wydłużonego serca i ciemnozielone ubarwienie, na tle którego rozlane są jasne, miętowozielone i srebrzyste, nieregularne plamy. Blaszka liściowa jest nieznacznie pofalowana, zwłaszcza przy brzegach. Jasne odbarwienia pojawiają się wzdłuż nerwu głównego, ale mogą też zajmować większy procent blaszki, w efekcie czego każdy liść jest niepowtarzalny i ozdobiony dużymi plamami i drobniejszymi cętkami. Kwiaty mają niewielką wartość ozdobną i tworzą kolbiasty kwiatostan typowy dla roślin obrazkowatych. Schismatoglottis pusilla to łakomy i cenny kąsek dla kolekcjonerów rzadko spotykanych gatunków. Warto pamiętać, że wszystkie części rośliny zawierają kryształki szczawianu wapnia i są toksyczne dla zwierząt domowych oraz ludzi.

Schismatoglottis pusilla - walory:

  • efektowny kształt liści
  • kontrastowe, zielone – srebrzyste ubarwienie
  • nieregularne, ozdobne odbarwienia
  • roślina rzadko spotykana w sprzedaży
  • niezwykła, tropikalna ozdoba wnętrz
  • znosi ocienione stanowiska

Schismatoglottis pusilla - wymagania (uprawa)

Schismatoglottis preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem i temperaturę pokojową od 18 °C i wyżej. Toleruje też nieco gorsze warunki oświetleniowe, jednak wtedy liście będą wybarwione mniej wyraziście. Lubi wysoką wilgotność powietrza - należy pamiętać, że im wyższa temperatura, tym powietrze powinno być bardziej wilgotne. Podłoże powinno być dobrze przepuszczalne i utrzymujące wilgoć, odpowiednie będzie np. podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Podlewać należy regularnie, zawsze gdy przeschnie górna warstwa podłoża. Od wiosny do końca lata, co 2 tygodnie, zaleca się dokarmiać płynnym nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Schismatoglottis pusilla

Schismatoglottis pusilla

Zjawiskowa, tropikalna roślina o widowiskowo pięknych, zielono - srebrzystych liściach w nieregularne plamy. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Cienioznośna roślina domowa.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy papierowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. Przy spadkach temperatur poniżej zera do paczek z roślinami, które nie lubią chłodu, dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw. heatpack). Dodatkowo przesyłka roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami, które izolują zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. Koszt heatpacka i izolacji jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. 

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg