Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Spathiphyllum 'Sensation Variegata' Skrzydłokwiat

Cena: 99,00 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-04693-GA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Spathiphyllum 'Sensation Variegata' Skrzydłokwiat

Kolekcjonerski skrzydłokwiat variegata. Tworzy duże, bujne, wyprostowane kępy z niepowtarzalnie ubarwionych, pstrych, biało-żółto-zielonych liści. Rzadki rarytas.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Skrzydłokwiat 'Sensation Variegata' - odmiana wielobarwna 

Skrzydłokwiat 'Sensation Variegata' jest poszukiwaną przez kolekcjonerów ciekawych roślin, pełną barwnych niespodzianek, pstrą wersją zielonolistnej odmiany ‘Sensation’. Podobnie jak forma jednobarwna, odmiana ta zachwyca sporym wzrostem i dużymi, eleganckimi liśćmi. Tworzy kępiasty, wyprostowany pokrój, osiągając ok. 80 -100 cm wysokości oraz podobną szerokość. Liście są duże, lancetowate, osadzone na długich, pstrych ogonkach, mają lekko falowane brzegi i wyginają się łukowato, nadając roślinie nieco fontannową formę. Blaszki mają wyraźne, pierzaste unerwienie, a białe, kremowe, żółte i jasnozielone odbarwienia na liściach przyjmują postać nieregularnych plamek i pasków, rozchodzących się wzdłuż nerwów. Liście zaskakują niepowtarzalnymi wzorami w odcieniach od bieli do zieleni, przy czym każdy z nich może różnić się intensywnością i wyglądem wariegacji. Warto zwrócić uwagę, że typ ubarwienia jest zależny ściśle od wieku rośliny. W młodocianej fazie życia sadzonki, jej cienkie i delikatne wówczas liście są dość regularnie pozbawione chlorofilu na całej powierzchni. Cechuje je więc białe ubarwienie jak odmiany wielu różnych gatunków występujące pod wspólną nazwą 'Ghost'. Dalej wraz z uzyskiwaniem dojrzałości, struktura liści staje się bardziej stabilna i silna, a ubarwienie przybiera finezyjne, nieprzewidywalne postacie -pasy, mozaiki, całe połacie tkanek nasączone żółtym lub kremowym barwnikiem. Zaczyna się wówczas prawdziwy spektakl szalonej wariegacji.  Mimo, że największą ozdobą skrzydłokwiatu 'Sensation Variegata' są zachwycająco ubarwione liście, to oryginalnym wyglądem zaskakują również kolbiaste kwiatostany, których eliptyczna pochwa w kształcie żagla jest pstra, biało- zielona, co należy do rzadkości. Kwiaty unoszą się na długich pędach tuż ponad bujną kępą liści, wtapiając się jak kameleon we wzorzyste odbarwienia. Skrzydłokwiaty znane są z niewielkich wymagań oraz ze zdolności oczyszczania powietrza, dlatego są doskonałymi roślinami do biur i wnętrz użyteczności publicznej.

Skrzydłokwiat 'Sensation' variegata - walory:

  • spory wzrost
  • pokrój wyprostowanej, bujnej kępy
  • unikatowa odmiana 'Sensation Variegata' - rarytas
  • biało - kremowe, żółte i zielone wybarwienie liści
  • atrakcyjne kolbiaste kwiatostany otoczone równie pstrokatą pochwą kwiatową
  • niewielkie wymagania
  • roślina oczyszczająca powietrze

Skrzydłokwiat 'Sensation Variegata' - pielęgnacja (uprawa):

Skrzydłokwiat uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego potrzebuje częstego zraszania. Warto też ustawić doniczkę na podstawce z kamyczkami zalanymi wodą. Roślina preferuje stanowiska pół cieniste o rozproszonym świetle. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, zdrenowana, próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla skrzydłokwiatu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Skrzydłokwiat podlewamy 2-3 razy w tygodniu, dobrze znosi chwilowe przesuszenie podłoża. Woda do podlewania powinna być miękka, przegotowana i odstana o temperaturze pokojowej. Roślinę zasilamy raz w tygodniu 1/4 zalecanej dawki nawozu do roślin kwitnących. Należy pamiętać, że skrzydłokwiat nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia, zbyt wysokiej temperatury oraz przeciągów. Roślinę najlepiej jest przesadzać wiosną każdego roku. Zimą, przy mniejszej ilości światła, ograniczamy podlewanie i zaprzestajemy nawożenia. Dbamy o to, aby błyszczące liście skrzydłokwiatu zawsze były czyste.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Spathiphyllum 'Sensation Variegata' Skrzydłokwiat"

Przepiękny

Ola P 2023-02-14

Sadzonka pięknie wybarwiona, malutka ale piękna.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Spathiphyllum 'Sensation Variegata' Skrzydłokwiat

Spathiphyllum 'Sensation Variegata' Skrzydłokwiat

Kolekcjonerski skrzydłokwiat variegata. Tworzy duże, bujne, wyprostowane kępy z niepowtarzalnie ubarwionych, pstrych, biało-żółto-zielonych liści. Rzadki rarytas.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg