Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Philodendron florida 'Ghost' Filodendron

Cena: 599,00 zł

2-C-15-01050-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Philodendron florida 'Ghost' Filodendron

Gratka dla kolekcjonerów! Unikatowa i rzadka odmiana filodendrona o dużych, powcinanych, pięcioklapowych liściach. Młode liście są zupełnie białe, z czasem zmieniają barwę na zieloną.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Filodendron florida 'Ghost' 

'Ghost' jest niezwykle atrakcyjnym filodendronem pnącym o fascynującym kształcie i barwie liści. Jest on hybrydą filodendrona postrzępionego, stąd jego liście są duże, głęboko powcinane i wyraźnie pięcioklapowe. Oprócz atrakcyjnego kształtu liści, filodendron florida 'Ghost' ma jeszcze jedną fantastyczną cechę, która odróżnia go od zielonolistnego Philodendrona florida. Niezwykle zjawiskowe są nowo wyrastające liście, od których wzięła nazwę odmiana 'Ghost'. Młode liście są zupełnie białe, a ich barwa zmienia się z czasem na zieloną! Niesamowite jest to, że na jednej roślinie, w tym samym czasie, liście mogą przybierać różne odcienie bieli i zieleni. Młodzieńcza forma Philodendrona florida 'Ghost' różni się od dojrzałych okazów przede wszystkim kształtem liści. Są one początkowo lancetowate bez wcięć, dopiero z wiekiem kształtują się i zaczynają pojawiać się wcięcia. Podobnie jest też z barwą liści -młode okazy zwykle mają zielone liście, u starszych roślin wszystkie nowo wyrastające liście są białe.

Walory filodendrona 'Ghost':

  • biała barwa młodych liści
  • zmienność barwy
  • roślina pnąca
  • rzadka odmiana, perełka dla kolekcjonerów
  • niebanalna, tropikalna ozdoba wnętrz
  • duże, powycinane, pięcioklapowe liście

Wymagania:

Filodendron florida wymaga ciepłego stanowiska o temperaturze 18-25°C z rozproszonym światłem słonecznym lub delikatnie zacienionego. Preferuje glebę dobrze przepuszczalną i bogatą w materię organiczną. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Gleba powinna być stale wilgotna, jednak wierzchnia warstwa podłoża powinna przeschnąć między kolejnymi podlewaniami. Roślinę warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do zielonych roślin doniczkowych zgodnie z zaleceniami producenta. Jako roślina pnąca, najefektowniej rośnie uprawiana przy paliku owiniętym mchem lub innej podporze, po której może się wspinać . Należy regularnie zraszać liście wodą.

Niektóre liście rośliny posiadają uszczerbki mechaniczne, które nie wpłyną negatywnie na dalszy rozwój oraz nie podlegają reklamacji. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokość50-100 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron florida 'Ghost' Filodendron

Philodendron florida 'Ghost' Filodendron

Gratka dla kolekcjonerów! Unikatowa i rzadka odmiana filodendrona o dużych, powcinanych, pięcioklapowych liściach. Młode liście są zupełnie białe, z czasem zmieniają barwę na zieloną.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem