Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Pteris ensiformis ‘Evergreen’ Orliczka mieczowata

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-04680-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Pteris ensiformis ‘Evergreen’ Orliczka mieczowata

Piękna, nieduża paproć domowa. Jednolite, zielone, koronkowo powcinane liście przypominają pierzaste skrzydła i tworzą gęstą, zwartą kępkę. Uprawiaj nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Pteris 'Evergreen' - Orliczka mieczowata

Orliczka mieczowata w jednobarwnej, zielonolistnej odsłonie jest propozycją dla wielbicieli stonowanych i niekrzykliwych roślin. Odmiana ‘Evergreen’ różni się od srebrzysto-zielonych form tym, że jej liście są stale całkowicie zielone, niezależnie od etapu wzrostu. Ta niewielka paproć tworzy pokrój gęstej i zwartej, ale nieco rozczochranej kępy o wysokości 20 - 30 cm. Rozrasta się na boki za pomocą pełzających kłączy, osiągając podobną średnicę. Pierzaste, głęboko powcinane liście osadzone są na długich, sztywnych ogonkach i nadają całej roślinie optycznie lekkiego i ażurowego wyglądu. Paproć ta tworzy dwa rodzaje liści: płodne są wzniesione, większe i mają 2- 4 pary wąskich listków silnie wciętych u nasady, natomiast liście płonne są mniejsze, niższe i łukowato przewieszające się. Różnorodność liści nadaje paproci ciekawą formę niskiej, gęstej kępki z wyrastającymi ponad nią wyprostowanymi skrzydłami. Piękne, zielone ubarwienie, gęsty pokrój i niewielki wzrost oraz zamiłowanie do wysokiej wilgotności powietrza czynią tę paproć rośliną idealną do obsadzania szklanych naczyń i terrariów. Bardzo elegancko wygląda w białych osłonkach i doniczkach. Pasuje też do osłonek typu „głowa”, imitując frywolną, zieloną fryzurkę.

Orliczka 'Evergreen' - walory:

  • jednobarwna kolorystyka
  • zwarty i gesty pokrój
  • koronkowo powcinane liście
  • roślina cienioznośna
  • jedna z łatwiejszych paproci w uprawie domowej
  • roślina odporna na szkodniki i choroby

Orliczka mieczowata - uprawa (pielęgnacja)

Paproć preferuje stanowiska z dużą ilością rozproszonego światła, ale znosi też miejsca półcieniste i cieniste np. północne okno. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym oraz w upalne letnie dni. Jest to niezbędny warunek w uprawie tej paproci, dlatego należy ją często zraszać i zamgławiać. Latem wystarczy jej temperatura pokojowa, zimę może spędzić w nieco chłodniejszej temperaturze 16-18 °C.
Podłoże powinno być przepuszczalne, lekkie, próchnicze i lekko kwaśne. Odpowiednie podłoże dla paproci to 
podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu zmieszane z torfem wysokim, kwaśnym (ok. 30%) oraz perlitem (ok. 30%). Podłoże powinno być stale lekko wilgotne. Podlewać należy miękką, odstaną wodą o temperaturze pokojowej. Od wiosny do końca lata dokarmia się roślinę połową zalecanej dawki nawóz w płynie do paproci.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pteris ensiformis ‘Evergreen’ Orliczka mieczowata

Pteris ensiformis ‘Evergreen’ Orliczka mieczowata

Piękna, nieduża paproć domowa. Jednolite, zielone, koronkowo powcinane liście przypominają pierzaste skrzydła i tworzą gęstą, zwartą kępkę. Uprawiaj nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.