Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Philodendron lupinum Filodendron

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Philodendron lupinum Filodendron

Piękny filodendron pnący o aksamitnych, sercowatych liściach z bordowym spodem. Z wiekiem wyrastają duże, wydłużone liście o efektownym kształcie. Rarytas dla kolekcjonerów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Philodendron lupinum 

Philodendron lupinum jest pięknym i rzadkim w sprzedaży gatunkiem o zachwycających liściach i pnącym pokroju. Pochodzi z tropikalnej Brazylii, gdzie zwykle rozpoczyna życie ukorzeniając się w zagłębieniach kory drzew, po czym korzenie kierują się ku ziemi. Podobnie jak u wielu innych filodendronów liście Philodendrona lupinum przechodzą wraz z wiekiem i wzrostem rośliny zjawiskową metamorfozę. Młode okazy mają małe, sercowate i pełne liście z wyraźnie ostrzejszym i wąskim wierzchołkiem, a ich powierzchnia jest ciemnozielona i zachwyca welurową fakturą. Spodnia strona blaszki zabarwiona jest na bordowo, co w połączeniu z aksamitną zielenią daje niezwykle elegancki efekt. Z wiekiem rośliny pojawiają się liście dojrzałe, większe i mocno wydłużone z tendencją do powstawania wcięć, dzielących blaszkę liściową na trzy wyraźne i mocno wydłużone płaty. Liście dojrzałej rośliny mogą osiągać nawet 50 cm długości, są pomarszczone, przy czym tracą aksamitny wygląd oraz czerwone zabarwienie. Widoczna jest też wyraźnie wyrzeźbiona faktura w miejscach nerwów oraz lekko falowane brzegi. Philodendron lupinum najlepiej rośnie i najpiękniej prezentuje się uprawiany przy podporach. W takiej formie liście będą układały się dachówkowato i pokażą w całej okazałości swą zniewalającą urodę.

Philodendron lupinum - walory:

  • pnący pokrój
  • piękne, welurowe liście
  • ciemnozielone zabarwienie z odcieniem bordo
  • zmienność kształtu i faktury liści
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • odmiana rzadko spotykana w sprzedaży

Philodendron lupinum - uprawa (pielęgnacja)

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron lupinum Filodendron

Philodendron lupinum Filodendron

Piękny filodendron pnący o aksamitnych, sercowatych liściach z bordowym spodem. Z wiekiem wyrastają duże, wydłużone liście o efektownym kształcie. Rarytas dla kolekcjonerów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.