Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Philodendron 'Birkin Pink' Filodendron

Cena: 149,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-04697-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Philodendron 'Birkin Pink' Filodendron

Atrakcyjny, niewielki filodendron o ciemnozielonych liściach w różowe, cienkie paski. Odmiana kolekcjonerska o niewielkim i dość powolnym wzroście .

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Philodendron 'Birkin Pink'

Philodendron 'Birkin Pink' to rzadko spotykana w sprzedaży wersja biało –zielonego, pasiastego ‘Birkina’. Zachwyci miłośników różowych liści i kolekcjonerów najmodniejszych hybryd. Dzięki oszałamiającym liściom i różowym odcieniom jest bardzo pożądaną i poszukiwaną rośliną doniczkową. Tworzy zwarty, kępiasty, kompaktowy pokrój i w warunkach domowych zachowuje niewielkie rozmiary, przy czym tempo wzrostu jest dosyć powolne. Jest jednym z niewielu filodendronów, który można traktować jako niewielką roślinną ozdobę, nie martwiąc się przy tym o jego nadmierne rozrastanie. Efektowne liście osadzone są na intensywnie różowych ogonkach i zachwycają zielono - różowym ubarwieniem oraz prążkowanym deseniem. Cieniutkie i gęsto usiane, różowe paski rozchodzą się na blaszce liściowej łukowato wzdłuż nerwów bocznych i wyraziście kontrastują z ciemną zielenią. Młode liście są zwykle jaśniejsze i mają najwięcej różowego barwnika. Z czasem zieleń staje się głębsza i tworzy mocny kontrast z różowymi prążkami, a wzór na liściach nabiera wyrazistości. Odmiana ta jest cennym okazem w kolekcjach roślin domowych i ubarwia różowym pąsem zielonolistne towarzystwo. Warto pamiętać, że filodendrony należą do roślin toksycznych dla zwierząt domowych.

Filodendron 'Birkin Pink' - walory:

  • atrakcyjne liście w paski
  • zielono – różowe ubarwienie
  • zwarty, kompaktowy pokrój
  • niewielki, powolny wzrost
  • nietuzinkowa ozdoba wnętrz
  • filodendron o niewielkich wymaganiach
  • roślina kolekcjonerska

Philodendron 'Birkin Pink' - pielęgnacja (uprawa):

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.         

Widoczne na liściach jasne punkty ze skroploną rosą to miodniki. Więcej o tym fascynującym zjawisku przeczytasz tutaj.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron 'Birkin Pink' Filodendron

Philodendron 'Birkin Pink' Filodendron

Atrakcyjny, niewielki filodendron o ciemnozielonych liściach w różowe, cienkie paski. Odmiana kolekcjonerska o niewielkim i dość powolnym wzroście .

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg