Uwaga! Ze względu na dużą ilość zamówień czas realizacji to obecnie około 1 tygodzień (5-7 dni roboczych)! Dostawy zagraniczne oraz możliwość rejestracji dla innych krajów niż Polska są okresowo zablokowane. International deliveries and registrations are temporary blocked.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Cena: 8,99 zł

1-A-00-00529-ZP

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy

Oferowane tutaj podłoże uniwersalne to starannie dobrana mieszanka komponentów zapewniających idealne środowisko dla korzeni pobierających z podłoża składniki pokarmowe. Dzięki zawartości włókien kokosowych oraz porowatych dodatków, takich jak perlit i keramzyt, oferowana przez nas mieszanka będzie chronić korzenie przed gniciem, które jest jednym z najczęstszych skutków zastoju wody oraz braku powietrza w strefie korzeniowej prowadzących do gnicia korzeni, chorowania i zamierania roślin domowych. Oferowana mieszanka zawiera ponadto nawóz o wydłużonym działaniu Osmocote Exact 8-9 m, który będzie precyzyjnie dawkował składniki pokarmowe Twoim roślinom przez 8-9 miesięcy, a Tobie zaoszczędzi czasu i problemów z dodatkowym nawożeniem oraz chorobami roślin wynikającymi z niedoborów pierwiastków! 

Skład mieszanki podłoża:

  • ziemia kompostowa: 30%
  • perlit frakcja 1-3 mm: 20%
  • włókno kokosowe frakcja 1-3 cm: 20%
  • keramzyt -frakcja 4-8 mm: 20 %
  • piasek kwarcowy płukany: 10%
  • nawóz Osmocote Exact o uwolnionym działaniu 8-9 miesięcznym: 20 g

Przeznaczenie oferowanego podłoża:

Dzięki dużej zawartości frakcji porowatych oraz włókien kokosowych oferowane podłoże idealnie nadaje się dla roślin preferujących zasobne i wilgotne podłoże, lecz wrażliwych na zalanie takich jak: monstera, pilea, diffenbachia, palmy, alokazja, zielistka, dracena, fikus, epipremnum, syngonium, hoja, zamiokulkas, filodendron, syngonium, strelicja, kalatea, epiphyllum, patyczaki i inne. Podłoże ma odczyn 5,5-6,5.

Czym wyróżnia się nasze podłoże?

Przede wszystkim starannie dobranym składem, które dobrze utrzymuje wilgoć, ale nie dopuszcza do zalegania wody. Porowate składniki powodują, że po podlaniu nadmiar wody łatwo odpływa, a w porowatych frakcjach podłoża ciągle dostępne jest powietrze niezbędne do prawidłowego oddychania korzeni. W porównaniu z tanimi mieszankami z marketów nasze podłoże zapewnia idealne warunki do utrzymania prawidłowego bilansu powietrzno-wodnego dla korzeni, a dodatkowo gwarantuje stałą dostępność składników pokarmowych przez 8-9 miesięcy bez konieczności dodatkowego nawożenia.

Termin przydatności podłoża:

Przesuszone podłoże jest przydatne do użycia przez co najmniej rok od zakupu. Należy je przechowywać w suchym miejscu i opakowaniu przepuszczalnym dla powietrza (worek z papieru lub tkaniny). Uwalnianie składników pokarmowych rozpoczyna się po zwilżeniu podłoża i trwa przez 8-9 miesięcy.

Sposób użycia:

Przed sadzeniem należy rozbić ewentualne swoje włókien kokosowych znajdujące się w podłożu oraz wymieszać podłoże równomiernie z dołączonym nawozem. Ilość nawozu dobrać zależnie od potrzeb pokarmowych rośliny stosując 3-4 gramy nawozu na litr objętości docelowej doniczki. Po przesadzeniu obficie podlać.

Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża

Recenzje

1 Recenzje dla "Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L"

Uwielbiam to podłoże

Adam J 2020-03-28

W końcu odżył w nim mój Ginseng, którego spisałem na straty. Mieszanka świetna, nadaje się do wielu roślin. Naprawdę często jej używam. Włókna kokosowe mogłyby być ciut mniejsze, ja zawsze je trochę rozrywam bo przy mniejszych kwiatkach wypełniłyby sporą część doniczki.

  • 6 z 6 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Czas realizacji zamówienia to obecnie około 1 tydzień (5-7 dni roboczych)!

PRZYDATNE INFORMACJE

Czas realizacji jest niezmienny

Długi czas realizacji wynika z bardzo dużej ilości zamówień oraz wszechobecnych trudności wynikających ze stanu pandemii. Niestety nie jesteśmy w stanie spełniać próśb o skrócenie czasu realizacji ze względu na kolejność i sprawiedliwość wobec Klientów, którzy złożyli zamówienie przed Tobą! Jeśli Twoje zamówienie uda się wysłać wcześniej, otrzymasz powiadomienie mailowe.

Prosimy o cierpliwość! 

Jeśli nie minął jeszcze deklarowany czas realizacji, prosimy o nie zadawanie pytań o termin realizacji i status zamówienia. Przyspieszy nam to proces odpowiedzi na wiadomości w innych sprawach, a infolinia rzadziej będzie zajęta! Aktualny status zamówienia można zawsze sprawdzić na stronie, do której link prześlemy w mailu po zakupie.

Złożone zamówienia traktujemy jako ostateczne!

Przemyśl swoje zakupy przed zatwierdzeniem zamówienia. Chcemy, aby nasza obsługa mogła poświęcić całą swoją uwagę na sprawną obsługę Klienta, dopilnowanie jakości wysyłanych produktów oraz bezpieczne pakowanie. W związku z tym po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji i dodawania kolejnych produktów. Niestety przy dużej ilości zamówień wydłuża to proces realizacji i powoduje duże komplikacje, które nie ułatwiają nam pracy w tym trudnym okresie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za niedogodności!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem