Rośliny odpowiednio zabezpieczamy przed chłodem na czas wysyłki!    SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Cena: 8,99 zł

Program lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 8 punktów lojalnościowych.. Twój koszyk wyniesie 8 punktów. W przypadku produktów występujących w różnych wariantach rozmiarowych podana suma dotyczy wariantu o najwyższej cenie. Punkty mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,80 zł. Czytaj więcej


1-A-00-00529-ZP

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy

Oferowane tutaj podłoże uniwersalne to starannie dobrana mieszanka komponentów zapewniających idealne środowisko dla korzeni pobierających z podłoża składniki pokarmowe. Dzięki zawartości włókien kokosowych oraz porowatych dodatków, takich jak perlit i keramzyt, oferowana przez nas mieszanka będzie chronić korzenie przed gniciem, które jest jednym z najczęstszych skutków zastoju wody oraz braku powietrza w strefie korzeniowej prowadzących do gnicia korzeni, chorowania i zamierania roślin domowych. Oferowana mieszanka zawiera ponadto nawóz o wydłużonym działaniu Osmocote Exact 8-9 m, który będzie precyzyjnie dawkował składniki pokarmowe Twoim roślinom przez 8-9 miesięcy, a Tobie zaoszczędzi czasu i problemów z dodatkowym nawożeniem oraz chorobami roślin wynikającymi z niedoborów pierwiastków! 

Skład mieszanki podłoża:

  • ziemia kompostowa: 30%
  • perlit frakcja 1-3 mm: 20%
  • włókno kokosowe frakcja 1-3 cm: 20%
  • keramzyt -frakcja 1-4 mm: 20 %
  • piasek kwarcowy płukany: 10%
  • nawóz Osmocote Exact o uwolnionym działaniu 8-9 miesięcznym: 20 g

Przeznaczenie oferowanego podłoża:

Dzięki dużej zawartości frakcji porowatych oraz włókien kokosowych oferowane podłoże idealnie nadaje się dla roślin preferujących zasobne i wilgotne podłoże, lecz wrażliwych na zalanie takich jak: monstera, pilea, diffenbachia, palmy, alokazja, zielistka, dracena, fikus, epipremnum, syngonium, hoja, zamiokulkas, filodendron, syngonium, strelicja, kalatea, epiphyllum, patyczaki i inne. Podłoże ma odczyn 5,5-6,5.

Czym wyróżnia się nasze podłoże?

Przede wszystkim starannie dobranym składem, które dobrze utrzymuje wilgoć, ale nie dopuszcza do zalegania wody. Porowate składniki powodują, że po podlaniu nadmiar wody łatwo odpływa, a w porowatych frakcjach podłoża ciągle dostępne jest powietrze niezbędne do prawidłowego oddychania korzeni. W porównaniu z tanimi mieszankami z marketów nasze podłoże zapewnia idealne warunki do utrzymania prawidłowego bilansu powietrzno-wodnego dla korzeni, a dodatkowo gwarantuje stałą dostępność składników pokarmowych przez 8-9 miesięcy bez konieczności dodatkowego nawożenia.

Termin przydatności podłoża:

Przesuszone podłoże jest przydatne do użycia przez co najmniej rok od zakupu. Należy je przechowywać w suchym miejscu i opakowaniu przepuszczalnym dla powietrza (worek z papieru lub tkaniny). Uwalnianie składników pokarmowych rozpoczyna się po zwilżeniu podłoża i trwa przez 8-9 miesięcy.

Sposób użycia:

Przed sadzeniem należy rozbić ewentualne swoje włókien kokosowych znajdujące się w podłożu oraz wymieszać podłoże równomiernie z dołączonym nawozem. Ilość nawozu dobrać zależnie od potrzeb pokarmowych rośliny stosując 3-4 gramy nawozu na litr objętości docelowej doniczki. Po przesadzeniu obficie podlać.

Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

Podłoże uniwersalne Ziemia do kwiatów doniczkowych z nawozem działającym 8-9 miesięcy -5L

snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno -zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód do średniej temperatury panującej w kraju?

Każda z roślin występuje na określonym obszarze kuli ziemskiej, który cechuje maksymalny, odnotowany spadek temperatury. Oznacza to, że w naturze dany gatunek znosi chłód w określonych badaniami granicach terytorium, poza którym naturalnie nie występuje. Podział ten został wprowadzony przez  Departament Rolnictwa USA i nosi nazwę stref klimatycznych (USDA zones). Na tej podstawie oraz w oparciu o doświadczenia własne podzieliliśmy dostępne w naszej ofercie rośliny wg grup odporności na chłód, aby móc określić sposób ich zabezpieczenia przed zimnem lub konieczność wstrzymania możliwości wysyłki.

Czytaj więcej

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem