Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Calathea zebrina Kalatea pasiasta Zobacz większe
Przecena! Produkt II kategorii!

-20%

PRZECENA 20% Calathea zebrina Kalatea pasiasta

Cena: 47,99 zł

59,99 zł brutto


2-C-14-00658-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

PRZECENA 20% Calathea zebrina Kalatea pasiasta

Kalatea pasiasta jest piękną rośliną doniczkową należącą do rodziny marantowatych. Zachwyca uroczymi liśćmi, które wyglądają jak ręcznie malowane. Charakterystyczne, pasiaste wzory pojawiające się na powierzchni blaszki liściowej, przypominają umaszczenie zebry, stąd też nazwa gatunkowa. Kalatea pasiasta osiąga około 90 cm wysokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea pasiasta -rośliny domowe ozdobne z liści

Kalatea pasiasta jest piękną rośliną doniczkową należącą do rodziny marantowatych. Zachwyca uroczymi liśćmi, które wyglądają jak ręcznie malowane. Charakterystyczne, pasiaste wzory pojawiające się na powierzchni blaszki liściowej, przypominają umaszczenie zebry, stąd też nazwa gatunkowa. Kalatea pasiasta osiąga około 90 cm wysokości. Dekoracyjne liście wyrastają z krótkiego kłącza. Na ogonku liściowym znajduje się pochewka liściowa, z której wyrasta kolejny liść. Ogonki liściowe przylegają do praktycznie niewidocznej łodygi. Blaszki liściowe u kalatei pasiastej są owalne i duże – osiągają do 60 cm długości. W dotyku są one aksamitne, pokryte krótkim włoskami na całej powierzchni. W momencie kwitnienia pojawia się dodatkowo 7-10 cm kwiatostan w kształcie kulistego grona. Rurkowate kwiaty, koloru fioletowo-białego, wyłaniają się z podsadek kwiatowych. W uprawie doniczkowej roślina zakwita bardzo rzadko. Kalatea pasiasta stanowi efektowną ozdobę nowoczesnych wnętrz. 

Walory kalatei pasiastej

  • wspaniałe, dekoracyjne liście
  • ciekawe ubarwienie
  • efektowne, bogate kępy

Wymagania i pielęgnacja kalatei pasiastej

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Poniżej zdjęcia przecenionych roślin

Sadzonki drugiego gatunku w doniczkach o średnicy 14 cm (PRZECENA -20% ceny regularnej). Rośliny zdrowe, jednak wizualnie odbiegające od standardu (mające mniej liści, uszczerbki mechaniczne oraz przyschnięte końcówki liści, które nie wpływają negatywnie na dalszy rozwój).

Zdjęcie sadzonki Sansevierii 'Golden Hahnii'

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów fioletowy
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

PRZECENA 20% Calathea zebrina Kalatea pasiasta

PRZECENA 20% Calathea zebrina Kalatea pasiasta

Kalatea pasiasta jest piękną rośliną doniczkową należącą do rodziny marantowatych. Zachwyca uroczymi liśćmi, które wyglądają jak ręcznie malowane. Charakterystyczne, pasiaste wzory pojawiające się na powierzchni blaszki liściowej, przypominają umaszczenie zebry, stąd też nazwa gatunkowa. Kalatea pasiasta osiąga około 90 cm wysokości. 

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg