Aglaonema 'Piranha' Zobacz większe
Przecena! Produkt II kategorii!

-20%

PRZECENA 20% Aglaonema 'Piranha'

Cena: 55,99 zł

69,99 zł brutto


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-00733-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

PRZECENA 20% Aglaonema 'Piranha'

'Piranha' jest nową odmianą o ciemnej szmaragdowej barwie liści oraz czerwonych piegach i ciemnej barwie spodniej strony liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Piranha' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Piranha' jest jedną z najnowszych hybryd, która przypomina nieco unikatową odmianę 'Pink Moon'. Szmaragdowo zielone liście ozdobione są kontrastującymi czerwonymi detalami. Unerwienie główne zaakcentowane jest malinową czerwienią, boczne zaś podkreślają limonkowo-żółte, nieregularne akcenty. Na całej powierzchni blaszek liściowych pojawiają się wyraziste, czerwone piegi przypominające plamy po przypadkowo rozchlapanej farbie. Liście są połyskujące i skórzaste. Magię kontrastów podkręca subtelny, pastelowy róż ogonków liściowych oraz ciemna barwa spodniej strony liścia. 

Walory aglonemy 'Piranha'

  • szmaragdowe liście
  • krwisto czerwone plamy na liściach oraz wzdłuż nerwów głównych
  • żółto zielone akcenty kontrastujące z zielenią liści
  • różowe ogonki liściowe oraz ciemna barwa spodniej strony liścia
  • odmiana niewielkich rozmiarów

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Poniżej znajdują się zdjęcia przykładowych sadzonek

Sadzonki drugiej kategorii w doniczkach o średnicy 12 cm (PRZECENA -20% ceny regularnej). Rośliny zdrowe, jednak wizualnie odbiegające od standardu (posiadają mniej liści oraz uszkodzenia mechaniczne, które nie wypłyną negatywnie na dalszy rozwój).

Zdjęcie sadzonki Sansevierii 'Golden Hahnii'

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

PRZECENA 20% Aglaonema 'Piranha'

PRZECENA 20% Aglaonema 'Piranha'

'Piranha' jest nową odmianą o ciemnej szmaragdowej barwie liści oraz czerwonych piegach i ciemnej barwie spodniej strony liści.

seramis.jpg