Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem? Sprawdź teraz → 

Sansevieria 'Emerald Star'

Cena: 19,99 zł

2-A-06-04593-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sansevieria 'Emerald Star'

Niska odmiana o sztywnych, ciemnozielonych, szerokich liściach z cienkim, żółtym marginesem. Tworzy pokrój zwartej, gęstej rozety. Roślina łatwa w uprawie i cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sansevieria 'Emerald Star' -miniatura

Sansewieria 'Emerald Star' jest uroczą, niską odmianą o ciemnozielonej kolorystyce, a jej krótkie i szerokie liście ozdobione są jedynie cienkimi, żółtymi marginesami. Tworzy atrakcyjny pokrój gęstej, zwartej i niewielkiej rozety, zbudowanej ze sztywnych, szerokich, ostro zakończonych i łódkowato uformowanych liści o lśniącej powierzchni. Regularny układ liści tworzy formę, która przypomina szmaragdową gwiazdę muśniętą na krawędziach ramion żółtymi, cieniutkimi paskami. Nowe liście, początkowo zwinięte są w urocze ruloniki, wyrastają pionowo ze środka rozety, a starsze rozkładają się delikatnie na boki, wywijając nieznacznie do dołu i odsłaniając środek rozety. Ze względu na niewielkie rozmiary sansewieria 'Emerald Star' idealnie sprawdzi się jako ozdoba półki, biurka, stolika czy regału. Najpiękniej będzie prezentowała się na jasnym tle, z możliwością spoglądania na jej gwiaździsty kształt z góry. Jest świetnym kwiatem doniczkowym dla początkujących i toleruje niedobór wody, światła oraz suche powietrze.

Sansewieria 'Emerald Star' - walory:

  • niska odmiana
  • atrakcyjny pokrój, gęstej i zwartej rozety
  • zielona kolorystyka
  • cienki, żółty margines na liściach
  • niewielkie wymagania
  • tolerancja na suche powietrze i niedobór wody
  • roślina cienioznośna

Sansevieria 'Emerald Star' - pielęgnacja (uprawa)

Sansevieria jest  rośliną niewymagającą, łatwą w uprawie oraz odporną na suszę. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne z rozproszonym światłem lub pół cieniste. Sansevieria nie toleruje nadmiaru wody, dlatego najlepiej zapewnić jej odpowiedni drenaż. Podłoże powinno być dość żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Odpowiednim podłożem dla sansewierii jest podłoże dla sukulentów i kaktusów Zielonego Parapetu. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy ziemia jest zupełnie przesuszona. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym co 3-4 tygodnie. Warto pamiętać, że sansevieria wybaczy nam każde zaniedbanie, poza zalaniem nadmierną ilością wody. Świetnie zniesie niedobór wody, nawozu, światła oraz zbyt ciasną donicę nawet przez długie tygodnie. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Sansevieria 'Emerald Star'

Sansevieria 'Emerald Star'

Niska odmiana o sztywnych, ciemnozielonych, szerokich liściach z cienkim, żółtym marginesem. Tworzy pokrój zwartej, gęstej rozety. Roślina łatwa w uprawie i cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy papierowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. Przy spadkach temperatur poniżej zera do paczek z roślinami, które nie lubią chłodu, dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw. heatpack). Dodatkowo przesyłka roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami, które izolują zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. Koszt heatpacka i izolacji jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. 

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg