Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Epiphyllum chrysocardium

Cena: 39,99 zł

2-B-12-01018-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Epiphyllum chrysocardium

Kaktus epifityczny, który w naturze porasta drzewa. Posiada efektowne długie, zielone, spłaszczone, błyszczące pędy. Wyginają się one łukowato do dołu,  przypominając nieco liście paproci. Największą ozdobą Epiphyllum chrysocardium są piękne, majestatyczne białe kwiaty o długości około 30 cm i delikatnym słodki zapachu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Epiphyllum chrysocardium 

Epiphyllum chrysocardium pochodzi z lasów tropikalnych południowego Meksyku i jest kaktusem epifitycznym, który w naturze porasta drzewa. Niezwykle efektowne są jego długie, zielone, spłaszczone, głęboko powcinane i błyszczące pędy. Wyginają się one łukowato do dołu,  przypominając nieco liście paproci. Obok ciekawego kształtu pędów i atrakcyjnego pokroju, największą ozdobą Epiphyllum chrysocardium są absolutnie piękne, majestatyczne białe kwiaty o długości około 30 cm i delikatnym słodkim zapachu. Ze względu na ogromną ilość długich złoto-żółtych nitkowatych pręcików pośrodku białego kwiatu, Epiphyllum chrysocardium jest potocznie nazywane „Złotym Sercem”. W uprawie domowej roślina kwitnie niechętnie, ale jest to możliwe przy zapewnieniu niezbędnego okresu spoczynku. Najefektowniej wygląda posadzona w wiszących pojemnikach, wysokich donicach lub przymocowana (we wnętrzu) do fragmentu konaru. Z czasem może rozrosnąć się na szerokość powyżej 1 metra, warto więc zapewnić jej więcej miejsca.

Walory Ephiphyllum chrysocardium:

  • atrakcyjny zwisający pokrój
  • efektowne pędy
  • spektakularnie piękne białe kwiaty
  • wspaniały wygląd całej rośliny

Uprawa i pielęgnacja Ephiphyllum:

Epifilum preferuje stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła i wysoką wilgotność powietrza. Wymaga przepuszczalnego, lekko kwaśnego podłoża z duża zawartością próchnicy. Można sporządzić je samemu mieszając np. ziemię kwiatową z kwaśnym torfem i podłożem dla storczyków. Podlewać należy ostrożnie, pozwalając ziemi nieco przeschnąć przed kolejnym podlewaniem.  Nie wolno jednak dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża, ponieważ korzenie Epifilium są bardzo wrażliwe na przesuszenie. Preferuje ciasne doniczki, a więc z przesadzaniem należy poczekać, aż kępa wyraźnie przestanie mieścić się w dotychczasowym pojemniku. Latem można roślinę wystawić do ogrodu w lekki półcień.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość sadzonki mierzona wraz z doniczką to około 30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowych sadzonek.                     Epiphyllum chrysocardium

                                                         

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Epiphyllum chrysocardium

Epiphyllum chrysocardium

Kaktus epifityczny, który w naturze porasta drzewa. Posiada efektowne długie, zielone, spłaszczone, błyszczące pędy. Wyginają się one łukowato do dołu,  przypominając nieco liście paproci. Największą ozdobą Epiphyllum chrysocardium są piękne, majestatyczne białe kwiaty o długości około 30 cm i delikatnym słodki zapachu.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem