Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Sansevieria fisherii

Cena: 39,99 zł

2-B-09-01150-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sansevieria fisherii

Wyjątkowa sansewieria o zaskakująco zmiennych formach. Młoda roślina tworzy rozety i ma łukowato wygięte rurkowate liście. U starszej liście są bardziej wyprostowane i zwinięte. Roślina bardzo odporna!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Sansewieria fisherii

Sansevieria fischeri jest gatunkiem wyjątkowym i w miarę wzrostu zaskakująco zmiennym. Forma młodociana ma krótkie, sztywne, rynnowato podwinięte i łukowato wygięte liście. Rozkładają się one na boki, tworząc zwartą rozetę. Liście u starszych roślin są wyższe i mocno zwinięte. Dojrzałe rośliny mają bardziej wyprostowany pokrój i zatracają formę rozety. Oprócz ciekawego i zmiennego pokroju, Sansevieria fischeri zachwyca atrakcyjnymi barwami liści: od szarego do brązowo-zielonego z jaśniejszymi, poprzecznymi, pasiastymi deseniami. Brzegi liści są zaznaczone brązową obwódką. W naturze rośnie w Kenii, Tanzanii, Etiopii i Somalii na słonecznych stanowiskach z dobrze przepuszczalną glebą.

Walory sansewierii fisherii

  • szaro - brązowo-zielona kolorystyka
  • zmienność formy
  • sztywne liście
  • niewielkie wymagania
  • duża tolerancja na suche powietrze i niedobór światła

Wymagania sansewierii 

Sansevieria jest  rośliną niewymagającą, łatwą w uprawie oraz odporną na suszę. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne z rozproszonym światłem lub pół cieniste. Sansevieria nie toleruje nadmiaru wody, dlatego najlepiej zapewnić jej odpowiedni drenaż. Podłoże powinno być dość żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Odpowiednim podłożem dla sansewierii jest podłoże dla sukulentów i kaktusów Zielonego Parapetu. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy ziemia jest zupełnie przesuszona. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym co 3-4 tygodnie. Warto pamiętać, że sansevieria wybaczy nam każde zaniedbanie, poza zalaniem nadmierną ilością wody. Świetnie zniesie niedobór wody, nawozu, światła oraz zbyt ciasną donicę nawet przez długie tygodnie.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 9 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki. 

 Sansevieria fisherii

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Sansevieria fisherii

Sansevieria fisherii

Wyjątkowa sansewieria o zaskakująco zmiennych formach. Młoda roślina tworzy rozety i ma łukowato wygięte rurkowate liście. U starszej liście są bardziej wyprostowane i zwinięte. Roślina bardzo odporna!

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem