Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Rhipsalis burchellii

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

2-A-06-01162-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Rhipsalis burchellii

Uroczy i łatwy w uprawie kaktus z brazylijskich tropików, zwany patyczakiem. Zachwycające nitkowate pędy, kremowe kwiaty i owoce jak jemioła.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Patyczak -Rhipsalis buchellii

Rhipsalis burchellii jest kaktusem epifitycznym, który w naturze rośnie w lasach tropikalnych Brazylii. Największą jego ozdobą są walcowate, delikatne, wiszące pędy, które mocno się rozgałęziają. Pokrój jest dość zwarty, a główne pędy mogą dorastać nawet do 60 cm długości. Roślina ma oryginalny wygląd, przypominający kłębek zielonych, nitkowatych połączeń. Rhipsalis burchellii, przy odpowiedniej pielęgnacji może zakwitnąć kremowymi dzwonkowatymi kwiatami o długości ok. 1 cm. Kwitnienie najczęściej odbywa się późną zimą lub wczesną wiosną. Po kwitnieniu tworzą się ozdobne, jasne, kuliste owoce, do złudzenia przypominające owoce jemioły, dlatego roślina często nazywana jest potocznie kaktusem-jemiołą. Roślinę można bardzo łatwo samodzielnie rozmnożyć z kilkucentymetrowych fragmentów pędu.

Walory Rhipsalisa burchellii:

  • oryginalny pokrój
  • atrakcyjne nitkowate pędy
  • kuliste owoce podobne do jemioły
  • małe wymagania
  • łatwe rozmnażanie

Wymagania :

Rhipsalis burchellii jest jednym z łatwiejszych w uprawie kaktusów epifitycznych. Preferuje stanowiska jasne, ale z rozproszonym światłem. Wymaga częstego podlewania - najlepiej letnią, przegotowaną wodą. Należy jednak pozwolić glebie lekko wyschnąć pomiędzy podlewaniami. Jesienią zmniejsza się częstotliwość podlewania. Latem roślina preferuje temperaturę 18-25°C, zimą natomiast woli niższą temperaturę, od 12 do17°C. Rhipsalis wymaga wysokiej wilgotności powietrza, więc należy go często zraszać. Podłoże powinno być luźne, przepuszczalne, bogate w substancje organiczne, o odczynie kwaśnym. Można zmieszać przepuszczalną ziemię z gotowym podłożem do storczyków. Roślina nie lubi zmiany stanowiska i przestawiania, zwłaszcza w okresie zawiązywania pąków kwiatowych i kwitnienia.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutaj

Najlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując rośliny w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. Torfowe podłoże, w którym produkowane są sukulenty jest bardzo chłonne, dlatego zbyt duża ilość wody szybko prowadzi do gnicia. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Rhipsalis burchellii

Rhipsalis burchellii

Uroczy i łatwy w uprawie kaktus z brazylijskich tropików, zwany patyczakiem. Zachwycające nitkowate pędy, kremowe kwiaty i owoce jak jemioła.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg