Haworthia cymbiformis f. variegata

Cena: 16,99 zł

24,99 zł brutto

-8,00 zł

2-A-07-01358-GI-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Haworthia cymbiformis f. variegata

Zjawiskowy sukulent o szklistych i nabrzmiałych liściach, tworzący niską i zwartą rozetę. Modna odmiana variegata z jasnym paskowanym odbarwieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Haworsja cymbiformis f. variegata

Haworthia cymbiformis f. variegata jest niewielkim, ale czarującym sukulentem, zajmującym mało miejsca i dającym dużo wizualnych przyjemności. Ta zjawiskowa odmiana haworsji jest ozdobna głównie z liści. Niezwykle efektowne, mięsiste i pstrokate liście mają długość ok. 5 cm i są pięknie ozdobione jasnozielonymi i białymi, podłużnymi odbarwieniami. Liście mają różny stopień wariegacji, a niektóre mogą być całkowicie jasne i tylko ze znikomą ilością zielonego barwnika. Oprócz atrakcyjnego ubarwienia liście mają też ciekawą formę, są mięsiste i wyglądają jakby były spuchnięte od zgromadzonej w nich wody. Dodatkowo są miękkie i szkliste oraz ostro zakończone, a przy końcach miejscowo ozdobione witrażowym, przezroczystym wzorkiem, dzięki któremu do wnętrza liścia wpada więcej światła. Haworthia cymbiformis f. variegata tworzy formę rozłożystej rozety o średnicy 15 cm i wysokości do 10 cm. Zakwita białymi i jasnoróżowymi kwiatami, które wyrastają ponad rozetę na ok. 20 cm łodyżce i nie mają szczególnych walorów dekoracyjnych. Odmiana variegata jest rarytasem dla kolekcjonerów sukulentów.

Walory haworsji cymbiformis f. variegata:

  • szkliste i mięsiste liście
  • forma rozety
  • modna odmiana variegata o pstrokatych liściach
  • niewielkie rozmiary małe wymagania
  • rarytas dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania:

Haworthia wymaga stanowiska dobrze oświetlonego, lecz nie bezpośrednio na ostrym słońcu. Podlewanie powinno być oszczędne. Mokra gleba szybko powoduje gnicie korzeni i łodyg. Nie powinno się także podlewać rośliny z góry, na liście, lecz bezpośrednio na podłoże. W miesiącach zimowych podlewać tylko wtedy, gdy gleba staje się całkowicie sucha. Roślina nie lubi wysokiej wilgotności powietrza, dobrze czuje się w suchym powietrzu, nie należy więc jej zraszać. Preferuje podłoże przepuszczalne, dobre będzie dla niej np. gotowe podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu. Nawożenie powinno być rzadkie, w okresie wegetacji wystarczy raz w miesiącu dokarmić haworcję płynnym nawozem do kaktusów. Roślinę można łatwo rozmnażać przez oddzielenie odrostów.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 6,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki. 

                     Haworthia cymbiformis f. variegata

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia cymbiformis f. variegata

Haworthia cymbiformis f. variegata

Zjawiskowy sukulent o szklistych i nabrzmiałych liściach, tworzący niską i zwartą rozetę. Modna odmiana variegata z jasnym paskowanym odbarwieniem.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem