Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Senecio pendulus

Cena: 19,99 zł

2-A-07-01360-GI-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Senecio pendulus

Senecio pendulus to płożący sukulent o intrygującym wyglądzie pełzającej gąsienicy. Zachwyca wężowatym wzorem na pędach. Atrakcyjna ciekawostka w kolekcji sukulentów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Kleinia pendula -starzec 

Senecio pendulus jest intrygującym i ciekawym sukulentem, który zachwyca urodą pędów i osobliwym płożącym pokrojem. W naturze rośnie m.in. w Etiopii, Somalii i Kenii. Na stanowiskach naturalnych tworzy niskie dywany pełzających i splątanych ze sobą pędów. Jest bardzo atrakcyjną ciekawostką w kolekcji sukulentów, ponieważ jego pędy do złudzenia przypominają pełzające gąsienice, które przemieszczają się, wybrzuszając swój grzbiet. Pędy rozchodzą się po podłożu wyginając częściowo w górę, a potem dotykają znów podłoża, ukorzeniając się miejscowo. Szaro –zielone pędy ozdobione są ciekawym marmurkowym wzorem, przypominającym skórę węża. W silnym oświetleniu nabierają purpurowego zabarwienia. Pędy mają długość 6-30 cm, średnicę 1-2 cm i są połączone w segmenty. W miejscach połączeń są podatne na złamania i bardzo kruche. Senecio pendulus ma niepozorne, bardzo małe i łuskowate liście, które szybko usychają i zostają już w takiej postaci na pędzie. Zakwita czerwonymi kwiatami, pojawiają się na długich łodyżkach.

Walory Senecio pendulus

  • intrygujące podobieństwo do gąsienicy
  • płożący pokrój
  • wężowaty wzór na pędach
  • czerwone kwiaty
  • niezwykła ciekawostka w kolekcji sukulentów
  • małe wymagania

Wymagania Senecio pendulus

  • stanowisko słoneczne
  • podlewanie oszczędne, zimą ograniczyć
  • podłoże przepuszczalne, zdrenowane
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 6,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                    https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/senecio_scaposus.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówczerwony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Senecio pendulus

Senecio pendulus

Senecio pendulus to płożący sukulent o intrygującym wyglądzie pełzającej gąsienicy. Zachwyca wężowatym wzorem na pędach. Atrakcyjna ciekawostka w kolekcji sukulentów!

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem