Szybki czas realizacji zamówień!SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Haworthia bayeri Haworsja

Cena: 7,19 zł

11,99 zł brutto

2-A-06-01615-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Haworthia bayeri Haworsja

Atrakcyjny i rzadki w uprawie niewielki sukulent! Tworzy niską i płaską rozetę z ciemnozielonych, szkliście błyszczących, trójkątnych liści. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja bayeri - sukulenty

Haworthia bayeri jest niewielkim, ale urzekająco pięknym i poszukiwanym przez kolekcjonerów sukulentem, który w naturze porasta suche i kamieniste obszary Little Karoo w RPA. Tworzy niską pojedynczą rozetę o średnicy 10 cm, składającą się z nabrzmiałych, trójkątnych, nieco zaokrąglonych i ciemnozielonych liści. Liście są mięsiste, układają się płasko tuż przy ziemi i mają szkliście błyszczącą górną powierzchnię. Ozdobione są jasnymi podłużnymi liniami lub wzorzysta jasną siateczką. Rozeta starszych roślin składa się z 15 - 20 ciemnozielonych liści. Haworthia bayeri rośnie bardzo wolno i długo nie wykształca rozet potomnych. Dopiero starsze egzemplarze mogą wytworzyć pojedyncze rozety. Zakwita luźnym groniastym kwiatostanem z biało-zielonymi kwiatami, który wyrasta ponad rozetę. Jest rzadko uprawianym i trudno dostępnym w sprzedaży rarytasem.

Walory haworsji Bayeri:

 • pokrój niskiej i płaskiej rozety
 • ciemnozielone trójkątne i mięsiste liście
 • szkliście błyszcząca powierzchnia liści
 • paskowane zdobienia na liściach
 • niewielkie rozmiary
 • powolny wzrost
 • małe wymagania
 • rarytas dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania Haworthia Bayeri:

 • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże przepuszczalne, żwirowe
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki. Widoczne na liściach wady mechaniczne nie podlegają reklamacji. 

                     https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/haworthia_limifolia_5.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia bayeri Haworsja

Haworthia bayeri Haworsja

Atrakcyjny i rzadki w uprawie niewielki sukulent! Tworzy niską i płaską rozetę z ciemnozielonych, szkliście błyszczących, trójkątnych liści. Rarytas dla kolekcjonerów!

Podobne produkty

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem