Wysyłki roślin ruszyły pełną parą. Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5 dni.SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Haworthia bayeri Haworsja

Cena: 11,99 zł

2-A-06-01615-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Haworthia bayeri Haworsja

Atrakcyjny i rzadki w uprawie niewielki sukulent! Tworzy niską i płaską rozetę z ciemnozielonych, szkliście błyszczących, trójkątnych liści. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Haworsja bayeri -sukulenty

Haworthia bayeri jest niewielkim, ale urzekająco pięknym i poszukiwanym przez kolekcjonerów sukulentem, który w naturze porasta suche i kamieniste obszary Little Karoo w RPA. Tworzy niską pojedynczą rozetę o średnicy 10 cm, składającą się z nabrzmiałych, trójkątnych, nieco zaokrąglonych i ciemnozielonych liści. Liście są mięsiste, układają się płasko tuż przy ziemi i mają szkliście błyszczącą górną powierzchnię. Ozdobione są jasnymi podłużnymi liniami lub wzorzysta jasną siateczką. Rozeta starszych roślin składa się z 15 - 20 ciemnozielonych liści. Haworthia bayeri rośnie bardzo wolno i długo nie wykształca rozet potomnych. Dopiero starsze egzemplarze mogą wytworzyć pojedyncze rozety. Zakwita luźnym groniastym kwiatostanem z biało-zielonymi kwiatami, który wyrasta ponad rozetę. Jest rzadko uprawianym i trudno dostępnym w sprzedaży rarytasem .

Walory haworsji Bayeri:

 • pokrój niskiej i płaskiej rozety
 • ciemnozielone trójkątne i mięsiste liście
 • szkliście błyszcząca powierzchnia liści
 • paskowane zdobienia na liściach
 • niewielkie rozmiary
 • powolny wzrost
 • małe wymagania
 • rarytas dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania Haworthia Bayeri:

 • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże przepuszczalne, żwirowe
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki. Widoczne na liściach wady mechaniczne nie podlegają reklamacji. 

                     https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/haworthia_limifolia_5.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia bayeri Haworsja

Haworthia bayeri Haworsja

Atrakcyjny i rzadki w uprawie niewielki sukulent! Tworzy niską i płaską rozetę z ciemnozielonych, szkliście błyszczących, trójkątnych liści. Rarytas dla kolekcjonerów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem