Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Haworthia guttata -haworsja

Cena: 4,79 zł

7,99 zł brutto

2-A-06-01708-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Haworthia guttata -haworsja

Uroczy sukulent o mięsistych liściach z ciekawą ornamentyką i kolorem łączącym soczystą zieleń i ciepły fiolet.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Haworthia guttata -sukulenty

Haworthia guttata w naturze występuje w Afryce Południowej, gdzie tworzy duże, przyziemne skupiska. Jest sukulentem tworzącym rozłożyste rozety o niewielkich rozmiarach, których docelowy rozmiar sięga zaledwie 3-8 cm. Jej mięsiste liście są twarde i pokryte delikatnie połyskującą skórką, która dodatkowo ozdobiona jest licznymi miękkimi wypustkami przypominającymi haczykowate ząbki. Nagromadzenie tych drobnych detali w połączeniu z żywą, zaskakującą kolorystyką nadaje tej haworsji niezwykłego charakteru. Kolor liści jest bardzo zróżnicowany w zależności warunków wzrostu. Na młodych przyrostach można zauważyć jaśniejszy odcień, który świetnie kontrastuje z ciemniejszą, zgaszoną zielenią starszych liści oraz fioletowym podbarwieniem ich nasady, które ujawnia się przy dobrych warunkach świetlnych. Haworsja w uprawie domowej bardzo szybko tworzy skupisko rozet. Warto ją uprawiać ze względu na małe wymagania oraz oryginalną urodę.

Walory Haworthia guttata:

  • niewielki sukulent o mięsistych liściach
  • rozetowa forma
  • z czasem tworzy bogate, wielorozetowe skupiska
  • liście w różnych odcieniach zieleni podbarwione fioletem u nasady
  • liczne haczykowate wypustki na liściach
  • szybki wzrost i łatwa uprawa

Wymagania haworsji

Haworthia guttata jest jednym z najłatwiejszych w uprawie gatunków haworsji. Warto ustawić roślinę w jasnym miejscu, ale należy zwrócić uwagę, aby nie była to wystawa o silnym, południowym słońcu w okresie letnim. Podlewać należy oszczędnie, po przeschnięciu podłoża, co około dwa tygodnie a w zimie prawie wcale. Nie należy wlewać wody do rozety oraz unikać zastoju wilgoci w doniczkach, ponieważ może to prowadzić do gnicia korzeni.  W okresie od marca do sierpnia warto zasilać Haworthia guttata, co 4 tygodnie nawozem do kaktusów. Do uprawy należy bezwzględnie używać podłoża dobrze zdrenowanego, które nie zatrzymuje wiele wody.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduję się zdjęcie oferowanej rośliny. 

         Aloe Rafael

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia guttata -haworsja

Haworthia guttata -haworsja

Uroczy sukulent o mięsistych liściach z ciekawą ornamentyką i kolorem łączącym soczystą zieleń i ciepły fiolet.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem