Gasteria 'Little Warty Variegata'

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01832-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Gasteria 'Little Warty Variegata'

Kolekcjonerska odmiana gasterii o nieregularnym, złocistym paskowaniu liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Gasteria gracilis f. variegata

Ten niewielki sukulent tworzy nieregularne i dlatego właśnie intrygujące swoim wyglądem rozety. Mięsiste a zarazem sztywne liście wyrastają z jednego miejsca, układając się symetrycznie w dwie strony. Wyglądają one jak gładkie, błyszczące i zielone języki, ale zaostrzone na wierzchołku. U formy Variegata pojawiają się zaskakująco rozmieszczone jasnożółte paski, przy czym nie wszystkie liście są jednakowo wybarwione. Nie wiemy jak będzie wyglądał kolejny liść! Jedno natomiast jest pewne - na wszystkich ’językach’ tej pstrokatej formy gasterii zauważymy nieregularnie rozłożone na ciemnozielonym tle jasne plamki. Jeżeli postawimy roślinę w bardzo ostrym słońcu, to liście mogą przybrać czerwonawą barwę. Przy odrobinie szczęścia Gasteria gracilis f. variegata może zakwitnąć drobnymi, zwisającymi, rurkowatymi kwiatami przypominającymi trochę baloniki. Kwiatostan koloru czerwono-różowego, na wysokiej łodyżce, pojawia się w środku zimy i zdobi roślinę aż do wiosny. Odmiana 'Variegata' gasterii 'Little Warty' jest rzadko spotykana, może stać się zjawiskową gwiazdą kolekcji sukulentów!

Walory gasterii 'Little Warty Variegata':

  • kolekcjonerska odmiana o nieregularnym złotym paskowaniu
  • nieprzewidywalne wybarwienie
  • liście przypominające zaostrzony język
  • ciekawie nakrapiany deseń liści
  • rozeta rozkładająca się tylko na dwie strony
  • czerwono-różowy kwiatostan
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania Gasterii

Gasteria jest sukulentem łatwym w uprawie. Doskonale znosi suszę, najlepiej podlewać ją umiarkowanie - latem dopiero po przeschnięciu podłoża, zimą minimalnie. Lubi stanowiska słoneczne, ale niekorzystne jest wystawianie gasterii na ostre słońce. Wymaga podłoża przepuszczalnego i dobrze zdrenowanego (np. mieszanki ziemi kwiatowej z gruboziarnistym piaskiem i perlitem lub gotowego podłoża dla sukulentów). Od marca do października gasterię dokarmia się nawozami do sukulentów. W zimie wymaga nieco niższej temperatury. Gasterię rozmnaża się łatwo przez oddzielanie odrostów.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Gasteria 'Little Warty Variegata'

Gasteria 'Little Warty Variegata'

Kolekcjonerska odmiana gasterii o nieregularnym, złocistym paskowaniu liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty