Agave kichiokan var. marginata

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-13-02273-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Agave kichiokan var. marginata

Przepiękna agawa o niebieskoszarym wybarwieniu z kremowymi marginesami, uzbrojona w rdzawe kolce. Sukulent o pokroju wspaniałej, rozłożystej i symetrycznej rozety.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Agave potatorum 'Kichiokan Marginata' Agawa

Agawa 'Kichiokan marginata' jest zjawiskowym i mało wymagającym sukulentem o przepięknym pokroju i wybarwieniu. Odmiana została stworzona przez człowieka i powstała z gatunku Agave potatorum. Tworzy pojedynczą, rozłożystą i symetryczną rozetę o idealnych proporcjach i półkulistym kształcie, która osiąga 25 cm wysokości i podobną szerokość. Liście są mięsiste, sztywne, ostro zakończone i dosyć krótkie z charakterystycznym niebieskoszarym zabarwieniem na środku i kremowymi, szerokim marginesami po bokach. Niebieskoszare i kremowe pasy biegną przez całą długość liścia, tworząc wyjątkowo efektowny wzór. Krawędzie liści muśnięte są fioletowo-bordowym obrzeżeniem i uzbrojone w duże kolce w rdzawym kolorze, który fantastycznie kontrastuje z bladym kolorem liści. Stopień wybarwienia liści jest zmienny i zależy od ilości światła, temperatury oraz pozostałych warunków uprawy. Wzrost tej odmiany jest powolny, co w połączniu w niewielkimi rozmiarami, piękną barwą i regularnymi proporcjami czyni ją wyjątkowo atrakcyjną agawą do domu. W dojrzałym wieku i w sprzyjających warunkach uprawy, agawa 'Kichiokan Marginata' może zakwitnąć wysokim kwiatostanem o jasnozielonych kwiatach. Odmiana jest rzadko dostępna w sprzedaży i z całą pewnością będzie wyjątkowym rarytasem w kolekcji sukulentów. W lecie może być uprawiana na zewnątrz i zdobić słoneczne patio, taras lub balkon.

Walory Agawy 'Kichiokan Marginata':

 • piękna, rozłożysta i symetryczna rozeta
 • kontrastowa, niebieskoszara kolorystyka z kremowymi marginesami
 • rdzawe kolce
 • niewielkie rozmiary
 • powolny wzrost
 • małe wymagania
 • rarytas dla kolekcjonerów

Wymagania Agawy:

 • stanowisko słoneczne, najlepiej w pełnym słońcu
 • ziemia próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru
 • wyjątkowo odporna na suszę
 • nawożenie 2 razy w okresie wegetacji nawozem bogatym w potas
 • rzadkie przesadzanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Agave kichiokan var. marginata

Agave kichiokan var. marginata

Przepiękna agawa o niebieskoszarym wybarwieniu z kremowymi marginesami, uzbrojona w rdzawe kolce. Sukulent o pokroju wspaniałej, rozłożystej i symetrycznej rozety.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty